Kategorie
Porady

Stylizacje świąteczne, czyli co założyć na ważną, rodzinną kolację?

Już niedługo w uszach zadzwonią nam świąteczne dzwoneczki, za oknem spadnie biały puszek, a w oczach ujrzymy połyskujące od dekoracji bożonarodzeniowych witryny sklepów. Tym samym na pewno przypomni nam się, że niespecjalnie mamy co ubrać na jedną z najważniejszych kolacji w roku.

Spokojnie, jeszcze nie ma listopada! Powie większość. Mniejszość do której i ja się zaliczam, stwierdzi, że do świąt pozostało już naprawdę niewiele czasu. Zwłaszcza, że tylko w listopadzie możemy jeszcze kupić cokolwiek w normalnych cenach. Później szał zakupowy odbierze nam zdrowy rozsądek i prawdopodobnie damy się namówić na zakup ubrań znacznie droższych niż normalnie.

Tak już mam, że nie lubię odkładać zakupów na ostatnią chwilę. Być może cechę tę odziedziczyłam po mamie, która o ile dobrze pamiętam świąteczne zakupy zawsze robiła przynajmniej na miesiąc wcześniej.

Święta to czas elegancji

Nie wiem czy też tak macie, ale u mnie czas świąt zarezerwowany jest przede wszystkim dla rodziny. To właśnie w tym okresie spotykamy się bardzo często i bardzo licznie. Zwykle główne centrum dowodzenia mieści się u mojej mamy, która po kilku dniach jest naprawdę zmęczona obecnością wnuków, ciotek, kuzynek.

W święta nikt nie zakłada u mnie spodni i t-shirtów, no chyba, że ma na imie Tomek, Darek, Wojtek. Kobiety zakładają sukienki, spódnice i eleganckie koszule. Ma to swój nieodparty urok, bo zwykle na co dzień nie ma czasu na takie świąteczne strojenie się.

Każdego roku kupuje sobie jakąś sukienkę, która towarzyszy mi na kolacji wigilijnej, a później przy okazji pierwszego dnia świąt. I w tym roku poluję na coś bardzo klasycznego i eleganckiego. Czy już coś znalazłam? Hmmm… Ewentualnie jestem na etapie ciągłych poszukiwań.

Podoba mi się kilka sukienek, oto one:

dress

dress1

granat

spodnica

sukienki

sukienka

Która z moich świątecznych stylizacji podoba Wam się najbardziej?

Źródła zdjęć: foter.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *