Kategorie
Porady

6 kroków do porządku w szafie

Ile czasu tracisz każdego poranka na tępe wpatrywanie się we wnętrze szafy? Ile razy w tygodniu mówisz do siebie – nie mam w co się ubrać. Znowu. Jak często z tego powodu robisz zakupy? Jak opanować chaos w ubraniach? Myślisz, że porządek w szafie to domena wyłącznie szafiarek z super statystykami? Sprawdź, jak dojść do perfekcji we własnej szafie.

1. Wyrzuć wszystko!

Nie do kosza, a z szafy. Może nie zdajesz sobie z tego sprawy albo nie chcesz dopuścić do siebie tej myśli, ale…masz za dużo ciuchów. Zdecydowanie za dużo. Dlatego tak szybko trafiają nie tam gdzie powinny, mieszają się, gubią, prowadzi to do chaosu. A przecież tego nie chcesz. Kiedy już wyrzucisz wszystkie ubrania z szafy, możesz przejść do kroku drugiego.

2. Akcja – segregacja

Drugim krokiem jest posegregowanie ubrań. Jak? Wydziel sobie kilka obszarów. Ubrań, w których na pewno będziesz chodziła, ubrań, których nie lubisz lub wyszły z mody, co do których nie możesz się zdecydować, tych, które nadają się do kosza oraz tych, które możesz ponownie wykorzystać, dając im drugie życie lub które możesz oddać lub sprzedać. Pewnie podczas segregacji okaże się, że znajdzie się jeszcze jedna sterta, którą być może nazwiesz „może kiedyś” – schowaj je do pudełka i odłóż w szafie.

3. Składanie, układanie, wieszanie

Teraz przychodzi czas na składanie, układanie ubrań na półkach oraz wieszanie na wieszakach. Im więcej wieszaków, tym łatwiej będzie Ci zachować porządek. Właśnie w ten sposób powinnaś przechowywać kurtki, płaszcze, sukienki, ale też sweterki czy koszule. Najlepiej, jeśli każda ma osobny wieszak – możesz na nich dodatkowo przywiązać kokardki. Po co? O tym już za chwilę. Pozostałe ubrania staraj się składać starannie  – niech każdy typ ubrań ma odpowiednie miejsce na półce. Zasada – t-shirty razem, jeansy razem, bluzki z długim rękawem razem.

4.  To w co się ubierzesz?

Zacznij korzystać ze swojej szafy – wybieraj z pięknie posegregowanych ubrań, łącz zestawy, których wcześniej byś nie wybrała, zdejmuj kokardki. Po co? Po miesiącu będziesz wiedziała, których ubrań nie wkładasz. To ubrania zapomniane.

5. Zastanów się, co z nimi zrobisz?

Może warto je oddać komuś, kto bardziej ich potrzebuje? A może chcesz zorganizować wymianę ubrań z koleżankami, sąsiadkami, blogerkami modowymi?  Zawsze możesz też sprzedać je na aukcji internetowej.

6. Rób porządek raz na miesiąc

To pozwoli Ci na panowanie nad tym, co masz w szafie oraz jak często kupujesz nowe ubrania i co tak naprawdę.  Pozwoli Ci to na zaoszczędzenie pieniędzy, a przy tym kupowanie tego, co naprawdę potrzebujesz.

Sporo ciekawych ubrań w dobrych cenach znajdziesz u Trendsetterki – http://www.trendsetterka.com/odziez_k_88.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *