Kategorie
Porady

Jak zadbać o włosy po zimie?

Zima nie jest porą roku, która sprzyja naszym włosom, gdy więc nastaje wiosna, a my chcemy odkryć nieco więcej ciała i schować w końcu czapkę do szafy odkrywamy, że włosy w ciągu kilku miesięcy przestały być naszym atutem. Na szczęście, wcale nie oznacza to, że powinnyśmy natychmiast ukryć je pod chustą. Kilka energicznych zabiegów może szybko przywrócić im utracony blask.

Postaw na nawilżanie

Włosy ukrywane pod czapkami szybko się wysuszają, często okazuje się więc, że efekt trudno określić mianem zadowalającego nawet, jeśli zimą stosowałyśmy nie tylko szampon, ale i nawilżającą odżywkę. Na szczęście, nie oznacza to, że nie możemy przywrócić im dawnego blasku. W sklepach znajduje się wiele preparatów nawilżających, wśród których szczególnie godne polecenia są te, w skład których wchodzi aloes i kwas hialuronowy. Preparaty nawilżające można jednak znaleźć także w domowej spiżarni, na szczególną uwagę zasługuje zaś w tym kontekście wykonana własnoręcznie odżywka z miodem.

Odżywienie przez jedzenie

Chcąc wzmocnić włosy po zimie zazwyczaj sięgamy po ciężkie szampony i odżywki zapominając, że naprawdę cenne wsparcie coraz częściej znajduje się w sklepach spożywczych. Wraz z nastaniem wiosny pojawia się w nich coraz więcej owoców oraz warzyw, a przecież to właśnie one są jednym z najważniejszych źródeł witamin oraz minerałów. Co więcej, mówimy o cennych składnikach podawanych w naturalnej postaci, a więc przyswajanych przez organizm nie tylko w większym stopniu, ale i bez porównania szybciej niż wtedy, gdy decydujemy się na stosowanie suplementów diety.

Mycie i odżywianie

Wiosną włosy przetłuszczają się bez porównania wolniej niż zimą, jeśli więc chcemy pomóc im w odzyskaniu dawnego blasku, nie powinniśmy myć ich tak często, jak miało to miejsce do tej pory. Czas też odstawić silikon, którym zimą wzmacnialiśmy narażone na rozdwajanie się końcówki. Wiosną jest to niepotrzebne obciążenie, które przynosi więcej strat niż zysków, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydaje się więc zastosowanie znacznie delikatniejszego oleju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *