Kategorie
Porady

Wybór idealnych obcasów – porady

 Buty na obcasie powinny znajdować się w każdej kobiecej szafie. Idealnie nadają się na uroczyste okazje czy też imprezy, ale również do ubierania na co dzień. Wygląd szpilek to nie wszystko, przy wyborze warto kierować się przede wszystkim ich wygodą – dzięki temu nie straszny będzie bieg na autobus czy zabawa do samego rana. Przedstawiamy kilka porad, które pomogą dobrać odpowiednią parę.

Obcasy

Szpilki o grubszym obcasie będą znacznie stabilniejsze, a co za tym idzie – wygodniejsze w użytkowaniu niż te wyjątkowo cienkie. Warto pamiętać, że obcas powinien znajdować się pod samym środkiem pięty – dzięki temu będzie w odpowiedni sposób równoważył wagę. Istotna jest również platforma – wysokie buty, które ją posiadają, być może i są kilka centymetrów wyższe, ale również zdecydowanie wygodniejsze.

Zabezpieczenia

Buty wyposażone w klamerki, paski i sznurówki będą lepiej trzymały się stóp niż te wsuwane. Zapięcia zapewnią stabilności i zagwarantują, że obuwie nie zsunie się z nóg w najmniej oczekiwanym momencie. Szpilki wsuwane ze względów zdrowotnych powinno się nosić jak najkrócej – można do pracy czy na zabawę wybrać się w płaskich butach i dopiero na miejscu zamienić je na obcasy.

Stopa

Ważne jest ułożenie dużego palca. Jeśli jest on dłuższy niż reszta palców należy wybrać obcasy z zaokrąglonymi noskami. Inaczej można narazić się na nieprzyjemne konsekwencje – po pewnym czasie duży palec zacznie układać się wzdłuż boku buta, a następnie zaokrągli do środka stopy. Posiadając tzw. stopę rzymską, gdy wszystkie palce są niemal równej długości spokojnie można zdecydować się na buty w szpic.

    Wybierając szpilki warto pamiętać przede wszystkim o wygodzie i zdrowiu. Źle dobrane obuwie może prowadzić do deformacji stóp. Buty przede wszystkim powinny być zatem dobrane do kształtu i rozmiaru stopy – pod uwagę bierze się rozmiar dużego palca. Zasada mówi, że dobrze dobrane buty powinny być 1 cm większe niż stopa. Stabilne obcasy zapewnią zaś komfort i wygodę użytkowania. Noga zawsze doskonale prezentuje się w szpilkach, a dobrze przemyślany wybór nie odstraszy od wyboru tego typu obuwia i zapewni jak największy komfort użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *