Kategorie
Porady

Idealna biżuteria – jaką wybrać?

    Odpowiednio dobrana biżuteria jest ozdobą każdej kobiety – podkreśla urodę i dodaje uroku stylizacji. Jest to dodatek, którego nigdy za wiele w szkatułce, więc panie obdarowywane są kolczykami czy wisiorkami, same również chętnie kupują coś nowego, tworząc niekiedy imponujące kolekcje. Aby biżuteria podkreślała unikalny styl i urodę kobiety, warto dokładnie przemyśleć, jaką wybrać w sklepie i w jaki sposób dobierać ją do kreacji.

Umiar

Należy go zachować we wszystkim, w doborze biżuterii również. Decydując się na skromną kreację można do niej dopasować nieco bardziej ozdobne kolczyki czy naszyjnik, jednak jeśli sukienka czy bluzka sama w sobie jest niezwykle barwna, ozdobiona w wymyślny sposób- biżuteria może okazać się niemal zbędna. Zbyt wiele ozdób założonych na raz może świadczyć o braku smaku i taktu.

Sylwetka

Paniom o bardziej obfitych kształtach bardziej będzie pasowała biżuteria nieco większa, masywna i geometryczna. Podkreśli ona urodę i jednocześnie odejmie nieco kilogramów. Kobiety drobne, filigranowe mogą zdecydować się na delikatną biżuterię. Dobrze dobrana biżuteria podkreśli urodę, zamaskuje mankamenty i optycznie wyszczupli dłoń czy twarz.

Materiał

Nie powinno się zakładać równocześnie biżuterii srebrnej i złotej, warto zdecydować się wyłącznie na jedną z nich. Złote ozdoby doskonale czują się w obecności kamieni szlachetnych i cyrkonii, które nadają im blasku i podkreślają szlachetność/

Najważniejszą zasadą, jaką należy się kierować jest przede wszystkim – zdrowie. Uczulać może zarówno złota, srebrna, jak i ta wykonana ze stopów metali, więc przy zakupie nowej pary kolczyków wisiorka warto wziąć to pod uwagę. Wygoda przede wszystkim – dzięki temu kobieta będzie czuła się pewnie, a ozdoby odpowiednio dopełnią i podkreślą urok pani i wygląd kreacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *