Kategorie
Moda

Teresa Kopias – opis kreacji projektantki, kto ze znanych osób chodzi w jej sukienkach?

Branża modowa rozwija się w Polsce z dużym dynamizmem. W ostatnich latach pojawiło się wielu nowych projektantów, którzy osiągnęli komercyjny sukces na największych pokazach na świecie. Ich nazwiska są popularne w świecie mody i potrafią budzić szacunek. Niewiele osób wie, że sukcesy polskiej mody zaczęły się znacznie wcześniej. Dwadzieścia pięć lat temu swój dom mody otworzyła Teresa Kopias – jedna z najpopularniejszych i najbardziej uhonorowanych polskich projektantek. Przez lata pracy podejmowała współpracę z wieloma znamienitościami ze świata mody, kina, muzyki, telewizji czy sportu. Marka TK zdobyła znaczącą pozycję na rynku ekskluzywnej odzieży damskiej. Obecnie jest powszechnie rozpoznawalna na świecie wśród osób zainteresowanych tematem mody.

Ponadczasowa moda

 

Teresa Kopias stawia na wysokogatunkowe tkaniny oraz staranne wykończenie każdej kreacji. Na każdym etapie tworzenia kolekcji dba o najdrobniejsze szczegóły. Ważne jest, aby ubrania sygnowane imię i nazwiskiem projektantki były wyjątkowe i unikatowe. Nic dziwnego, że gwiazdy polskiego show biznesu i znamienite osobistości chętnie kupują proponowane przez Teresę Kopias kreacje. Stylizacje stworzone przez projektantkę zaprezentowały m.in. Agata Kornhauser-Duda, Laura Łącz, Danuta Błażejczyk, Iwona Pavlović, Monika Zamachowksa, Grażyna Tobicka czy Edyta Górniak. Kolekcje proponowane przez artystkę to połączenie klasycznej paryskiej elegancji z nutką ekstrawagancji. Za każdym razem mamy do czynienia zarówno z kreacjami balowymi, jak również przeznaczonymi do codziennego noszenia. Stosowanie przemyślanych wzorów i odpowiednie dobranie tkaniny sprawia, że kolekcja jest ponadczasowa i modna przez kolejne lata. Teresa Kopias podejmuje się zleceń projektowania indywidualnego – kreacje powstają z uwzględnieniem sugestii i potrzeb klientek.

Żółta suknia Anny Samusionek

Suknie sygnowane nazwiskiem projektantki zwracają dużą uwagę na ściankach. Zainteresowanie wzbudziła Anna Samusionek, która pojawiał się w takim miejscu w wyróżniającej się żółtej sukience. Idealnie skrojona kreacja podkreśla kształty aktorki i skupia uwagę na seksownych nogach. Odpowiednio dobrana kolorystyka współgra z jasnym kolorem włosów i kontrastuje z piękną opalenizną. Trudno oprzeć się wrażeniu, że to połączenie nie było przypadkowe, a skrzętnie zaplanowane. Talia zaznaczona jest przez czarą kokardę zawiązaną w pasie. Dodatkiem do stylizacji jest czarna, prostokątna torebka trzymana w dłoni. Stanowi ona spoiwo kompozycyjne z czarnymi, matowymi szpilkami zasłaniającymi palce. W efekcie udało się osiągnąć elegancką kreację na czerwony dywan, która jednocześnie podkreśla dziewczęcy urok aktorki. Całość prezentuje się niezwykle świeżo i stanowi kontrapunkt dla typowych wieczorowych kreacji. To tylko pokazuje jak wielkim kunsztem wykazuje się Teresa Kopias w czasie projektowania własnej kolekcji. Jest świadoma swoich nieprzeciętnych umiejętności i nie boi się eksperymentować z formą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *