Kategorie
Zdrowie i uroda

Pielęgnacja skóry w okresie jesienno-zimowym

Pielęgnacja skóry w okresie jesienno-zimowym jest bardzo ważna, po lecie zazwyczaj jest ona bardzo zmęczona. Słońce i wysokie temperatury powodują w niej wiele niepożądanych zmian, jak przesuszenie, przebarwienia i pogłębienie się zmarszczek. Najlepszym momentem na zadbanie o skórę jest jesień. Używanie odpowiednich kosmetyków oraz zabiegów Ci w tym pomoże. 

Pielęgnacja skóry jesienią

Skóra wysusza się w wyniku utraty ciągłości płaszcza hydrolipidowego. Jesienią musimy koniecznie zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, gdyż zimą (w okresie grzewczym) będzie znowu narażona na przesuszenie.

Nawilżenie to jednak za mało, skórę też należy odpowiednio natłuścić. Najlepiej zrobić to kosmetykami zawierającymi nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminy C i E. Dobrym preparatem będzie masło Shea, które zawiera witaminy E i F, a także filtry chroniące przed czynnikami środowiskowymi.

Pielęgnacja skóry zimą

Zima to okres zróżnicowanych temperatur oraz wilgotności. Skóra w tym okresie staje się sucha i traci na elastyczności. Utrata wilgoci skóry zimą jest dwukrotnie szybsza. Najlepiej jest wtedy zastosować kremy tłuste i półtłuste, mające w składzie oleje mineralne, silikony oraz woski. Kosmetyki używane zimą powinny być wzbogacone o ceramidy, cholesterol, trójglicerydy i nienasycone kwasy tłuszczowe. W słoneczne dni, kiedy na podłożu leży śnieg, warto stosować filtry chroniące przed słońcem, śnieg odbija 85% promieni słonecznych, więc nawet patrząc w ziemię opalamy się.

Pamiętaj o ustach i dłoniach

Spierzchnięte usta to kolejny problem, który bardzo często występuje w najzimniejszą porę roku. Stosuj więc błyszczyki nawilżające lub balsamy do ust. Dbaj również o dłonie, które szybciej zimą wysychają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *