Kategorie
Porady

Najpopularniejsze zabiegi estetyczne

Twarz – nasze lustro. Odzwierciedla ona sposób życia i to w jaki sposób jest ona pielęgnowana. W dziedzinie urody, jest wiele „desek ratunkowych” które pomagają uczynić nasze „lustro” bardziej promieniujące i zdrowsze.

Zidentyfikować kilka najpopularniejszych procedur w przemyśle kosmetycznym jest bardzo trudno, ponieważ zależy to od statusu kliniki, ilości wykonywanych procedur, szkoleń i edukacji kosmetologa. Proponujemy rozważyć najpopularniejsze procedury w kosmetologii – od banalnych masaży do procedur inwazyjnych. Więcej na ten temat można dowiedzieć się u specjalistów.

 

Oczyszczanie twarzy

Być może najbardziej powszechna i popularna procedura w medycynie estetycznej.

Efekt. Jakość procedury całkowicie zależy od wykonawcy. Jego wiedza i umiejętności składają się na wynik, dzięki któremu można oczyścić pory, usunąć nadmiar tłuszczu z powierzchni twarzy, zapewnić pierwszy podstawowy krok w procesie pielęgnacji skóry. Oprócz czyszczenia można skorzystać z peelingu owocowego, mikro peelingu, mikrodermabrazji i ultradźwięków. Peeling chemiczny może być dobrym dodatkiem do czyszczenia, jak i procedurą, którą można wykonać samemu. Pozwala ona złuszczyć komórki naskórka, poprawiając strukturę skóry, zregenerować ją, nawilżyć i poprawić kolor.

Ręczny masaż twarzy

Następna popularna procedura w przemyśle kosmetycznym – ręczny masaż twarzy. Może on być kilku rodzajów: drenaże limfatyczny, plastyczny, hiszpański i inny.

Efekt. Masaż twarzy poprawia przepływ limfy, stymuluje włókna mięśniowe, odpręża i po prostu jest przyjemny.

Inwazyjne procedury

Kiedy masaż i peeling nie mogą pomóc w osiągnięciu pożądanych rezultatów, należy przejść do następnego poziomu – procedury inwazyjnej. W tej grupie pierwszoplanową rolę odgrywają mezoterapia i biorewitalizacja.

Efekt. Podczas tych procedur za pomocą mikroiniekcji do skóry i tkanki podskórnej są wstrzykiwane specjalne substancje, które poprawiają odżywianie skóry. Inwazyjne procedury mają wystarczająco wysoką wydajność i nie wymagają specjalnego przygotowania. Czas rehabilitacji od 3 do 5 dni. Ale następnego dnia z pomocą kremów maskujących można powrócić do codziennego życia.

Zastrzyki piękna

Kolejna najpopularniejsza procedura kosmetyczna – zastrzyki piękna. Jest to iniekcyjna plastyka konturowa, na bazie zastosowania kwasu hialuronowego, jak również preparatów toksyny botulinowej typu A (Botoks.)

Efekt. Takie procedury są już bardzo poważne, chociaż bezpiecznie. Pozwalają one szybko pozbyć się niemal wszystkich zmarszczek. Te manipulacje są z powodzeniem stosowane nie tylko na przeciwdziałanie starzeniu się skóry, ale także dla celów estetycznych. Zastrzyki kosmetyczne mogą dodać objętości w różnych częściach twarzy, aby zmienić je zgodnie z życzeniami pacjenta.

Nowoczesne zabiegi kosmetyczne zwykle nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji po zabiegowej. Głównie trzeba utrzymywać skórę w czystości, stosować środki antyseptyczne, filtry przeciwsłoneczne i nawilżające. Nowoczesna kosmetologia jest bezpieczna i dostępna. Dlatego nie należy zatem jej odmawiać. Po dziesiątkach lat, Twoja skóra powie Ci „dziękuje!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *