Kategorie
Zdrowie i uroda

Jak zadbać o ciało wraz z pierwszymi miesiącami wiosny?

Wiosna- wszystko budzi się do życia. My też powoli nabieramy nowej energii. Wraz z jej nadejściem, warto zadbać też o swoje ciało, które po ” śnie zimowym” jest ospałe i odmawia współpracy. Kiedy jak nie teraz najlepiej zacząć o siebie dbać? Poniżej kilka wskazówek.

  1. Wysypiaj się

Nie, to nie żart. Pewnie ktoś już Ci to mówił albo nie raz słyszałaś o regularnym śnie. Nie? To ja powtórzę. Wysypiaj się. Minimum 8 godzin snu reguluje Twój metabolizm, który po zimie nie pracuje tak, jakbyś chciała. Nie zapomnij o kremie na noc.

  1. Nowa pora roku- nowe włosy, skóra i paznokcie

To one wymagają po zimie regeneracji. Wiosna to pora, gdzie nie tylko wszystko budzi się do życia ale i zaczynają się pojawiać świeże owoce i warzywa. Wprowadź je do swojej codziennej diety. Jeśli mimo starań i tak jesz za mało owoców, możesz się wspomóc także suplementami. Skóra, włosy i paznokcie będą Ci wdzięczne!

  1. Ważne to jak malujesz

Kiedy wykonujesz codzienny makijaż, pamiętaj o świetle. To bardzo ważne, byś malowała się przy świetle. Wraz z nadejściem wiosny, odśwież też kosmetyczkę- wszystkie podkłady, pomadki itd., które są pozostałością po porze zimowej- bez wahania wyrzuć!

  1. Zaprzyjaźnij się z zieloną herbatą

To pewnie też Ci ktoś powiedział? Znowu nie? To ja Ci powiem: zaprzyjaźnij się z zieloną herbatą a Twoje zęby będą wdzięczne. Zielona herbata nie zabarwia szkliwa zębów.

  1. Lubisz jogę? Nie? A szkoda..

Zapisz się na jogę i ćwicz codziennie. Wiem co mówię. Za zapis na jogę wdzięczne ci będą sylwetka i Twoje samopoczucie już po dwóch tygodniach.

  1. Unikaj kawy!

By Twoje zęby nie uległy zabarwieniu, unikaj picia pewnych napojów. Nie jest już tajemnicą, że kawa zabarwia zęby, ale czy wiesz, że do takich napojów należy też: czerwone wino, sok z czerwonych winogron i czarnej porzeczki? Już piłaś i Twoje zęby nie wyglądają najlepiej? Na pomoc zastosuj płyn wybielający.

A jak zadbać o włosy? Wraz z nadejściem wiosny, warto wybrać się na wizytę u fryzjera, by pozbyć się rozdwojonych końcowek. W ogóle podciąć włosy.

Nie zapomnij też o manicurze i pedicurze. Na to nigdy nie jest za późno, ale na wiosnę powinnaś robić to obowiązkowo. Nie wolno zapominać o stopach. Jak dbasz o wszystko to o wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *