Kategorie
Porady

Skóra twarzy – jak ją odżywić?

Dlaczego gwiazdy Hollywood w wieku 60 lat, wyglądają na lat 40? Owszem część z nich z pewnością korzysta z zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, lecz wcale tak być nie musi. Wystarczą odpowiednie kosmetyki oraz dieta, a Twoja skóra przez długi czas pozostanie napięta oraz młoda.

Na jednym z wywiadów z Sharon Stone, zapytano ją skąd czerpie swój młody wygląd. Odpowiedziała na to, że jej mama, kiedy była nastolatką, dała jej krem odżywczy i nawilżający do twarzy i kazała codziennie nim pielęgnować twarz, dzięki czemu aktorka przez wiele lat miała zachować młodość.

Odżywiaj skórę, wyglądaj młodo

Skóra, aby wyglądać prawidłowo potrzebuje wielu składników odżywczych oraz nawilżających. Póki jesteśmy młodzi uważamy, że ich nie potrzebujemy, ale ciągle je tracimy. Traktując swoją twarz w ten sposób z pewnością szybko pojawią się na niej pierwsze zmarszczki.

Witamina A

Skóra, aby być nawilżona, sprężysta oraz gładka wymaga odpowiednich kosmetyków. Powinny one zawierać przede wszystkim witaminę A, która przyśpiesza odnowę naskórka, a także wspomaga produkowanie kolagenu – skóra w ten sposób jest napięta i gładka.

Witamina B3

Niezbędnym składnikiem każdego kremu powinna być również witamina B3, neutralizująca działanie wolnych rodników, które powodują szybsze starzenie się skóry. Dodatkowo witamina ta zwiększa powstawanie ceramidów, dzięki czemu skóra szybciej się regeneruje i nie przesusza.

Dla tych, którym naprawdę zależy na dobrej kondycji skóry twarzy, zalecam, aby sięgali po kosmetyki z witaminami już na etapie mycia twarzy.

Witamina C, witamina E, witamina F oraz nienasycone kwasy tłuszczowe

Oprócz powyższych składników bardzo istotne jest dostarczenie skórze witaminy C, która rozjaśnia i odmładza; witaminy E, działającej przeciwrodnikowo i witaminy F. Kosmetyki do twarzy powinny zawierać też nienasycone kwasy tłuszczowe, zapobiegające parowaniu wody z naskórka.

Dieta na świetną cerę

O skórę możesz zadbać również od wewnątrz, jedz dużo zielonych, pomarańczowych i czerwonych warzyw, pestek dyni oraz słonecznika, tłuste ryby, kasze, chude mięso oraz oleje roślinne.

W sezonie grzewczym postaw na nawilżacz powietrza, dzięki któremu ograniczy się parowanie wody z naskórka.

Dbając w ten sposób o własną skórę z pewnością się nie zawiedziesz i będziesz mogła długo cieszyć się młodym wyglądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *