Kategorie
Odżywianie

Jagody Goji – jakie posiadają właściwości?

Nie od dziś wiadomo, że natura nam daje wszystko, czego nam potrzeba. A jej różnego rodzaju plony jak zioła czy owoce, potrafią wyleczyć nie jedną, nawet najstraszniejszą chorobę. Dziś opowiem Wam trochę o Jagodach goji, dlaczego stały się takie modne i mówi o nich cały świat?

Jagody goji to tak naprawdę owoce kolcowoju chińskiego , który w Polsce do niedawno uznawany był za roślinę ozdobną, a w Chinach jest jednym z bardziej znanych produktów używanych w medycynie. Jest tam na tyle popularny, że oddaje mu się hołd podczas kilkudniowego festiwalu.

Co zawierają owoce goji?

Te niewielkie czerwone owoce bogate są w witaminę C, selen, cynk, a także witaminy z grupy B. Są idealne do wzmocnienia naszej odporności, a dzięki żelazu w nich zawartym, możemy posiadać prawidłowym poziom hemoglobiny.

Jednak nie jest to wszystko, co znajduje się w jagodach goji, jest w nich dużo beta-karotenu, zeaksantyny oraz luteiny, które dobrze wpływają na narząd wzroku.

Innym ważnym składnikiem owoców goji jest duża zawartość błonnika pokarmowego, przez co polecane są osób, które chcą schudnąć.

Cudowne właściwości czerwonych jagód

Przede wszystkim jagody te posiadają silne właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu zwalczają wolne rodniki, wspomagają budowę nowych komórek czy regenerację starych, chronią nasz DNA przed uszkodzeniami. W ten sposób zostały okrzyknięte jako owoc młodości i długowieczności. Dobrze wpływają także na wątrobę, nerki czy problemy układu oddechowego.

Z uwagi na fakt, że jagody goji posiadają dużo składników aktywnych, należy uważać przy ich spożywaniu, kiedy zażywamy na stałe jakieś leki. Np. leki na cukrzycę, nadciśnienie czy środki zapobiegające wtórnym zawałom serca. Jeśli więc stosujemy jakiś lek na stałe, powinniśmy skonsultować spożywanie jagód goji z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *