Kategorie
Moda

Strój kąpielowy – jak go dobrać?

Początek maja może do najcieplejszych nie należał, ale nie ma co się oszukiwać, lato się zbliża i z pewnością wyższe temperatury niedługo do nas powrócą. Czas urlopów coraz bliżej, a wiele z nas z pewnością wyruszy nad morze czy jezioro, gdzie niezbędny będzie Wam strój kąpielowy. Jak go dobrać?

Przede wszystkim strój kąpielowy musi być tak dobrany, abyśmy się czuły w nim dobrze, miały w nim lepsze samopoczucie, a nasza figura wyglądała lepiej. Jak tego dokonać?

Symetria jest niezwykle istotna

Nie każda z nas posiada idealną sylwetkę, co nie oznacza, że nie możemy sprawić, aby wyglądała ona lepiej. Ludzie kochają symetrię już na poziomie podświadomości. Proporcja wprawia nas w dobry nastrój. Dlatego kupując strój kąpielowy musisz zachować równowagę. Górna i dolna część ciała powinny wyglądać proporcjonalnie. Jeśli nie mamy sylwetki idealnej, poprzez odpowiedni strój kąpielowy można części ciała zmniejszyć lub powiększyć optycznie.

Rozmiar – zwróć na niego uwagę

Nie kupuj zbyt małych strojów kąpielowych, będą powodować, że inni odniosą wrażenie iż jesteś otyła. Podobnie nie kupuj strojów kąpielowych za dużych, będą na Tobie wisieć i przeszkadzać w pływaniu. Jeśli myślisz, że do planowanego urlopu schudniesz, nie łudź się. Owszem bardzo możliwe, że Ci się to uda, ale pamiętaj, aby kupować strój kąpielowy pasujący na teraźniejszą Ciebie, jeśli schudniesz – kup nowy.

Dobór stanika i majtek

Szczególnie jest to istotne u kobiet z figurą gruszki lub jabłka. Powinny pamiętać o tym, aby dobierać rozmiar majtek i stanika oddzielnie. Dobrze dobrane, sprawią cuda.

Nie zapominaj o kolorze

Czarny to wyszczuplająca klasyka, ale istnieją inne kolory, które spełniają tę samą funkcję. Jeśli czarny jest dla Ciebie nudny to pomyśl o purpurze, granacie lub czekoladowym brązie.

Za duży biust

To, że wydaje nam się, że mamy za duży lub za mały biust możemy w łatwy sposób zniwelować optycznie. Mając większy biust wybieraj staniki z cienkich i gładkich tkanin, bez usztywnień oraz zdobień.

Za mały biust

W tym przypadku sprawdzą się staniki usztywniane, typu push-up.

Strój kąpielowy z ozdobami czy bez?

Jasne kolory z ozdobami bardziej przyciągają ludzki wzrok, więc należy ich używać, jeśli chcemy czymś się pochwalić. Gładkie materiały bez zdobień działają na odwrót.

Wybierają strój kąpielowy najważniejszym jest abyś czuła się swobodnie i pięknie. Nie mogąc wybrać niczego z klasyków sprawdź najnowsze plażowe mody jak tankini, pareo czy monokini.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *