Kategorie
Gwiazdy Moda Trendy

Stary nowy trend – powrót zgaszonych kolorów

Coraz więcej mówi się o tym, iż obecne trendy mają swoje źródło w latach 90. Trochę w tym prawdy, aczkolwiek wszystko, co teraz obserwujemy, jest odrobinę przetworzone. Dzisiejsze brudne róże, brązy i beże to niekoniecznie odbicie tych wzorów ubioru, które znają nasze mamy.

Potęga internetu

Skąd biorą się trendy? Teraz już nie tylko z wybiegów, ale również z materiałów znanych osób zamieszczanych w sieci. Każda z nas kojarzy pewnie Kylie Jenner i jej wypracowany styl, który wiele dziewczyn chciałoby powtórzyć. To właśnie ona zadeklarowała, że inspirację dla swoich stylizacji czerpie z trendów sprzed dwóch dekad. Dla wielu może być to błędny trop, sugerujący, jakoby tak właśnie wyglądała kolorystyka makijaży i ubrań w tamtym czasie. Nic bardziej mylnego.

Mat i połysk

Dzisiejsze szminki inspirowane wspomnianą dekadą mają, owszem, popularne wówczas kolory. Wystarczy spojrzeć na rozwijający się i zapewne bardzo dochodowy rynek płynnych pomadek i paletek cieni. Zmienia się jednak formuła tych kosmetyków. Niegdyś połyskliwe, często perłowe, dziś zazwyczaj mają satynowe lub matowe wykończenie. Lata 90. uspokoiły trendy po wybuchowym, poprzednim dziesięcioleciu. Zmiana wykończeń wiąże się zapewne z chęcią eksperymentowania, ale nie tylko. Zmieniła się również technika wykonywania zdjęć i filmów, która determinuje zmianę w kosmetyce kolorowej. Wystarczy przyjrzeć się mediom społecznościowym i zamieszczanym tam fotografiom – zgaszone kolory prezentują się świetnie, ale zarówno w technologii HD, jak i w przednim aparacie telefonu, niektóre elementy wypadają lepiej pozbawione błysku.

Szerszy dostęp do trendów

Trzeba też zwrócić uwagę, że kolorystyka ubrań w latach 90. była bardzo zróżnicowana. Wśród gwiazd można było zaobserwować różnego rodzaju dziwne stylizacje, choć niektóre z nich, na przykład Mariah Carey, w tamtych czasach decydowały się na jednolite, przylegające stroje, właśnie w przygaszonych kolorach. Ale wybór w sklepach z ciuchami nie był taki, jak dziś, królowały wzorzyste materiały. Dzisiejsze pastele inspirowane są więc głównie stylem gwiazd, gdyż trendy modowe potrzebowały troszeczkę czasu, by moc dotrzeć do szerszej publiczności. Nowoczesność przybliżyła zainteresowanie modą większej ilości osób.

ukmedsnorx.com/zopiclone
ukmedsnorx.com/zolpidem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *