Kategorie
Porady

Szycie ubrań samodzielnie lub u krawca – dlaczego warto?

Po raz kolejny idziesz do sklepu z odzieżą. Patrzysz w lewo – sukienki, bardzo ładne. Bluzki, no, w porządku, ale gdyby kolor tego materiału był troszeczkę bardziej… Ech. Gdyby tylko można było samemu dobierać sobie fasony, kolory i materiały, byłoby o wiele przyjemniej! Nie zaskoczę Cię, gdy powiem, że od dawna można, a odpowiedź na pytanie „gdzie?” znalazłaś już w tytule artykułu.

Dziurki i przetarcia

Dziwisz się, że kupiłaś bluzkę za 39 złotych i już po jednym praniu pojawiają się w niej malutkie dziurki? To dlatego, że nie sprawdzasz metki. Mowa nie o metce z ceną, ale tej, na której widnieją składniki materiału. Jakość takich, nie bójmy się tego przyznać, „szmatek”, często pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli interesuje cię długowieczność odzieży, materiał, z jakiego zostanie wykonana, możesz wybrać sobie sama. Od dzianiny po jedwab i wełnę – to zależy od Ciebie.

Pasuje jak ulał

Ubrania tworzone masowo są uniwersalne, a co za tym idzie, uśrednione. Ich kroje nie są przecież przygotowywane indywidualnie. Nikt nie powiedział, że jeżeli nie leży na Tobie ciuch z sieciówki, nic nie będzie leżało. W modzie są teraz materiały elastyczne, gdyż ułatwiają dopasowanie danego rozmiaru do sylwetki większej liczby osób. Nie zawsze jednak chcemy nosić przy skórze włókno syntetyczne, a te nierozciągliwe rzeczy ze sklepów często zwyczajnie nie pasują. Najprościej jest więc zdjąć z siebie miarę i wykonać wymarzony strój przy pomocy gotowego wykroju lub przedstawić swój własny pomysł sprawdzonemu krawcowi. Nawet jeżeli skorzystasz z istniejących już wzorców, staną się one tylko szkicem. Pokolorujesz go już samodzielnie, wybierając rodzaj materiału i jego wzór, ewentualnie dodatki w postaci cekinów czy koronek.

Wielkie wyjście

Zbliża się studniówka, ślub, wesele, jakakolwiek inna duża okazja. Konsultujesz ze znajomymi, co takiego na tę okoliczność wybrali i jakie to cudowności będą cieszyć Twoje oczy. Nie ma wątpliwości – opisy bywają podobne, a co nie wyszukasz jakiegoś świetnego fasonu, okazuje się, że ktoś już go wybrał przed Tobą. Spędzasz wieczory na przeglądaniu stron z sukienkami, które nie spełniają twoich oczekiwań. Zamiast tego możesz puścić wodze fantazji i zajrzeć na portale oferujące materiały ubraniowe (materiały na ubrania znajdziesz w SklepBlawatny24.pl). Satyna, jedwab, len, tiul, wełna – to zależy od Ciebie. Jeżeli masz zdolną mamę, ciocię, babcię, bądź odziedziczyłaś po nich smykałkę do szycia (może jeszcze nieodkrytą), oryginalną i zapierającą dech w piersiach kreację możesz stworzyć za grosze. Usługi krawieckie kosztują, ale przy tworzeniu długiej sukni balowej koszty te będą zdecydowanie mniejsze niż przy zakupie sukni wykonanej z takiego samego lub gorszej jakości materiału w sklepie. Zacznij więc myśleć o tym już dziś, a spełnisz swoje marzenie występując wśród znajomych ubrana tak, jak nigdy dotąd.

Wyraź siebie

Tkanina w kwiatki, tkanina wściekle różowa, a może kolorowa wełna? Dobierz to, co pasuje o twojego nastroju, osobowości. Nie zawsze musisz wyglądać jak wszyscy. Zastanów się, czy ubiór ma dla Ciebie znaczenie i na ile świadczy to Tobie. Chcesz się wyróżnić? Już dziś zastanów się nad poszukiwaniami pomysłów na swoje własne, wyjątkowe stroje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *