Kategorie
Porady

Stanowisko wizażu – jak je urządzić?

Wykonywanie makijaży okolicznościowych stało się w ostatnich latach popularnym biznesem. Każdemu niepoinformowanemu obserwatorowi wydaje się, że oprócz zdolności manualnych do rozpoczęcia takiej działalności potrzebne jest niewiele. Nic bardziej mylnego –  urządzenie odpowiedniego i funkcjonalnego stanowiska, które zazwyczaj jest przenośne, wiąże się z pewnymi wydatkami i organizacją.

Kufer na początek

Już początkująca, docierająca do klientek wizażystka powinna sprawić sobie kufer, który ułatwi organizację przewożonych kosmetyków. Każda inna forma przewozu okazać się może chybioną, chociażby ze względu na ryzyko popękania produktów w kamieniu. Bałagan w narzędziach pracy też jest niewskazany, a to z kilku powodów. Po pierwsze: estetyka. Nikt nie zaufa wizażystce, której kosmetyki rozrzucone są po całym bagażniku, połamane i porozlewane. Drugi powód jest taki, że zdecydowanie opóźniamy ukończenie zadania, co może być frustrujące do spieszącej się bądź niecierpliwej ujrzenia efektu klientki. We własnym biznesie, gdy stanowimy jedność z marką, profesjonalizm ma podwójne znaczenie.

Wyposażenie

Każda wierna fanka makijażowych nowości dokładnie wie, jakie rodzaje kosmetyków znajdują się na rynku i na które warto zwrócić uwagę, a które omijać szerokim łukiem. Aby dobrze dobrać te, które powinny znaleźć się na stanowisku wizażystki, należy pamiętać przynajmniej o kilku rzeczach, o których często się zapomina:

  1. Szerokiej gamie kolorów, dopasowanej do różnych typów urody – mowa zarówno o podkładach i pudrach, ale nie tylko. Cienie również powinny występować w różnych tonacjach, od ciepłych po zimne, brokatowych po matowe. To samo tyczy się właściwie wszystkich innych kosmetyków kolorowych.
  2. Kosmetyki na wielkie wyjścia powinny być trwałe i kryjące. Kobieta udaje się na płatny makijaż po to, by być pewną swojej twarzy przez cały wieczór.
  3. Wacikach, patyczkach i wszelkich akcesoriach higienicznych.
  4. Pełnym zasobie pędzelków. Najlepiej kupić cały zestaw, w którym znajdziemy to, czego nam trzeba – jest to opcja bardziej ekonomiczna i dająca gwarancję, że o niczym nie zapomniałyśmy.
  5. Mgiełce utrwalającej makijaż.
  6. Pęsecie. W dzisiejszych czasach brwi są wizytówką kobiety, a te niewyregulowane przynajmniej w małym stopniu nie dadzą się porządnie pomalować.

Stanowisko profesjonalistki

Poszerzając swoją działalność warto uczynić to samo ze swoimi zasobami. Potrzebny nam będzie do tego większy kufer, najlepiej z lustrem, poza tym wygodne krzesło, by nasza klientka mogła poczuć się jak w profesjonalnym salonie. Takie cuda oczywiście kosztują, ale ich zakup niewątpliwie się zwróci. Duże, stojące na teleskopowych nogach kufry z lustrem i oświetleniem znanym z hollywoodzkiej garderoby nazywane są „stanowiskami glamour”. Są o tyle wygodniejsze niż wspomniane kufry, że po złożeniu przyjmują formę walizki na kółkach. W sytuacjach, gdy makijaże przychodzi sam robić w ostatniej chwili i w dość dziwnych miejscach, takie rozwiązanie sprawdzi się niewątpliwie. Bardzo ciekawe i pakowne kufry oferują strony dla profesjonalnych wizażystek i fryzjerek (akcesoria do wizażu w modnakaja.pl)

Proszę siadać

Mimo, iż tak błahe, odpowiednie siedzisko dla klientki jest sprawą kluczową. By wygodniej nam się pracowało, obiekt działań artystycznych, to jest twarz osoby upiększanej, powinna znajdować się w wygodnym dla nas miejscu. Nic prostszego, jak zaopatrzyć się w składane, aluminiowe krzesło do makijażu. Wygodne, łatwe do przewożenia – czego chcieć więcej?

To tylko kilka wstępnych rad, z jakich możesz skorzystać – pamiętaj o nich, gdy już rozpoczniesz działalność!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *