Kategorie
Porady

Kombajn kosmetyczny – jak go wybrać?

Urządzanie salonu kosmetycznego to duże wyzwanie. Trzeba bowiem wiedzieć co warto a czego nie, uwzględniając wachlarz usług, umiejętności oraz możliwości finansowe. Sprzętem, w który zdecydowanie dobrze jest zainwestować będzie natomiast kombajn kosmetyczny. Co to jest i w jaki sposób można go wybrać?

Urządzenie wielofunkcyjne

Szczególnie ważne może się to okazać w salonach kosmetycznych, w których nie ma dość dużo miejsca na osobne sprzęty do każdego zabiegu. Wówczas warto przemyśleć zakup kombajnu, który łączy wiele funkcji i pozwala na wykonywanie różnych zabiegów, przy pomocy, wydawać by się mogło, jednego urządzenia. Oczywiście zakres wykonywanych usług zależy od modelu kombajnu, może on bowiem mieć wbudowanych kilka funkcji, ale trafić możemy również na taki rodzaj urządzenia, który posiada ich ponad dwadzieścia! Do zabiegów, które można wykonywać przy pomocy kombajnu zalicza się np. mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny bądź też zabiegi falami elektromagnetycznymi. Każdy model jest nieco inny i przed zakupem warto zorientować się jakie dodatkowe funkcje będą najbardziej pożądane w naszym salonie kosmetycznym.

Jakość jest ważna

Nawet jeśli jest on drogi to jeszcze nie musi oznaczać, że faktycznie jest dobry. Najlepiej najpierw poczytać opinie, postarać się zwrócić uwagę na gwarancję – jak długa jest oraz przeszukać oferty kilku sklepów. Bardzo dobry sprzęt do salonu kosmetycznego, w tym również kombajny, znaleźć można tutaj. Ważne jest również to, że czasami lepiej jest mieć odrobinę mniej funkcji albo zapłacić trochę więcej i zakupić porządny sprzęt na długie lata.

Cena – ile to może kosztować?

Bardzo różne są ceny. Zależą one od wielkości kombajnu, jego jakości oraz wielości wbudowanych funkcji. Najprostsze urządzenie może kosztować już kilkaset złotych, jednak na rynku spokojnie znaleźć można i taki sprzęt, który nazwany może zostać luksusowym i rozbudowanym. Wówczas przyjdzie nam za nie zapłacić nieco więcej – nawet dwadzieścia bądź trzydzieści tysięcy złotych. Wszystko zależy od potrzeb salonu oraz możliwości finansowych właściciela.

Zalety kombajnu kosmetycznego

Bez wątpienia wielofunkcyjność jest głównym atutem kombajnu kosmetycznego. Również jego stosunkowo niewielki rozmiar to bardzo duża zaleta, szczególnie w przypadku salonów o niewielkim metrażu. Niska cena także może przemawiać za zakupem tego urządzenia. Chociaż może się ono wydawać drogie, w porównaniu z kupowaniem osobnych sprzętów do danych zabiegów często to właśnie kombajn kosmetyczny okazuje się tańszą opcją.

Poznajmy również jego wady

Niestety, często nie kupimy kombajnu, który będzie zgodny w stu procentach z naszymi potrzebami. Niektóre funkcje mogą zatem pozostać niewykorzystane. Ponad to istnieje przekonanie, że jeśli coś służy do wszystkiego to tak naprawdę nie nadaje się do niczego, co może się zgadzać w przypadku kombajnu. Niestety wiele z funkcji tych urządzeń jest gorsza niż gdyby kupić do nich osobny sprzęt.

Kombajn kosmetyczny to urządzenie, które może bardzo ułatwić pracę w salonie kosmetycznym. Czasem może okazać się wręcz niezbędny do wykonania niektórych zabiegów. Warto jednak pamiętać o tym, aby dobrze się zastanowić przed zakupem i wybrać taki sprzęt, który będzie nam służył przez długie lata a jednocześnie nie wydamy na niego majątku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *