Kategorie
Porady

Jak dbać o włosy zimą?

Zima to bardzo trudny okres dla organizmu, w tym dla włosów, które zdają się wtedy tracić swoją witalność, a nawet nieco buntować. O tej porze roku jesteśmy ciągle pod wpływem częstych, dużych zmian temperatur, zmian wilgotności i oddziaływania sztucznych włókien w swetrach, czapkach i szalikach. Co zrobić, by włosy mimo czynników zewnętrznych wyglądały dobrze przez cały rok? Podpowiadamy!

 

Ciągłe wysuszanie

W mieszkaniu, w pracy, w sklepie, w autobusie i pociągu, w samochodzie… Wszędzie uruchamiane jest ogrzewanie. Przyjmujemy je z ulgą, zwłaszcza po spędzeniu chwili na zimnych ulicach. Nasze włosy jednak nie cieszą się z podwyższonej temperatury, bo pod jej wpływem nadmiernie się wysuszają. Z tego też powodu należy unikać dodatkowego wysuszania, na które narażamy włosy używając suszarki, prostownicy czy lokówki.

 

Ogranicz zabiegi

Nie tylko wysoka temperatura wyniszcza włosy. Zgubne dla nich są również koloryzacje, rozjaśnianie i tworzenie wymyślnych fryzur, na które składa się stosowanie dużej ilości kosmetyków utrwalających, tapirowanie i ciasne upięcia. Wszystko to prowadzi do osłabienia włosa. Niemożliwe jest unikanie wszystkich powyższych zabiegów, ale już samo ich ograniczenie może zdziałać cuda.

 

Odżywiaj

Jeśli do tej pory nie używałaś odżywki, zima będzie dobrym czasem na jej zakup. Odpowiednia odżywka nie tylko nawilży twoje włosy, ale też doda im blasku i ułatwi ich rozczesywanie. Na rynku dostępne są również różnego rodzaju maski odżywcze na włosy. Jeśli jednak nie jesteś w stanie znaleźć właściwego kosmetyku dla siebie, możesz sporządzić domową odżywkę (np. z jajka, banana lub miodu) lub zafundować sobie ziołową płukankę.

 

Koniec z elektryzowaniem

Jeśli czujesz, że w zimie każdy twój włos żyje swoim życiem, to prawdopodobnie twoje włosy mocno się elektryzują. Aby zmniejszyć ten efekt, w pierwszej kolejności sprawdź metki swoich ubrań, przede wszystkim czapki i szalika. Jeżeli zawierają włókna sztuczne (poliester), to z całą pewnością przyczyniają się do nadmiernego elektryzowania. Musisz sobie też uświadomić, że elektryzują się włosy suche. Zacznij więc nawilżać je z pomocą odżywki, a jeśli to nie wystarcza – zainwestuj w olejek arganowy i wcieraj niewielką jego ilość we włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *