Kategorie
Dom i ogród

Zakładamy domowy ogródek ziołowy

Nic tak nie ożywia wnętrza kuchni jak zioła. Zarówno widok ich zielonych liści, jak i delikatny zapach zachęca do gotowania. Domowy ogródek ziołowy można łatwo założyć, a jeszcze łatwiejsze jest jego utrzymanie. Których ziół nie może w nim zabraknąć? Podpowiadamy!

 

Przydatne w kuchni

Są takie zioła, które mają moc ulepszania każdej potrawy, w jakiej się znajdą. Do tych, których najczęściej używamy w kuchni, należy zaliczyć przede wszystkim zioła stanowiące doskonałą przyprawę do dań mięsnych, rybnych i warzywnych. Numerem jeden w polskich domach jest bazylia, której smak doskonale komponuje się ze słodkim pomidorem, a także bakłażanem czy cukinią.

Innym ziołem, będącym obok bazylii ważnym składnikiem mieszanki ziół prowansalskich, jest oregano. Ten nieodłączny składnik wielu sałatek zachwyca zapachem zarówno liści, jak i fioletowych kwiatów.

Mięty nie trzeba nikomu przedstawiać – smak herbatki przygotowanej ze świeżych liści jest niepowtarzalny!

Tymianek to zioło chętnie dodawane do zup i potraw mięsnych, którym nadaje głębię smaku i zapachu.

Ziół wartych posadzenia w domu jest cały ogrom – nie sposób wszystkie wymienić. Oprócz wymienionych wyżej roślin polecamy również aromatyczną szałwię, kolendrę, rozmaryn, a także domowe odpowiedniki roślin, których liście zielenią się latem w ogrodzie: koperek, pietruszkę i szczypiorek. Z takim zestawem ziół każda potrawa będzie smaczna!

 

Gdzie je kupić?

Niewielkie doniczki z podstawowymi ziołami można znaleźć nawet w supermarketach. Można je nabyć także w marketach budowlanych oraz dużych sklepach sieciowych z wyposażeniem domu. Zioła są sprzedawane także w sklepach i hurtowniach ogrodniczych. Znaleźć je można także w Internecie i sprowadzić je do swojego domu z pomocą dystrybutora.

 

Ozdoba każdego wnętrza

Ogródki ziołowe są nie tylko przydatne – są również miłym dla oka elementem wyposażenia kuchni. Zieleń w doniczkach pasuje do każdego wnętrza i upiększa je. Przybliża też domowników do natury.

Doniczki, do których przesadza się zioła, mogą być wspaniałą ozdobą. Sadzonki można też umieścić w fantazyjnych małych wiaderkach lub niewielkich skrzynkach – wedle uznania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *