Kategorie
Porady

Fotel fryzjerski dla dziecka – jak poskromić niecierpliwego malucha?

Wizyta z dzieckiem w salonie fryzjerskim to nie lada wyzwanie, zarówno dla rodzica, jak i dla samego fryzjera. Niektóre dzieci bowiem mają błędne wyobrażenie co do spotkania ze stylistą fryzur, w jakiś sposób się go obawiają lub wstydzą. Są też maluchy, które szybko nudzą się będąc u fryzjera i wtedy zadanie pracownika salonu jest znacznie trudniejsze do wykonania. Aby zminimalizować szanse na to, że wizyta dziecka w salonie przemieni się w prawdziwe wyzwanie, dobrze jest zainwestować w specjalny fotel dla dziecka.

Wymagający klient

Każdy fryzjer wie, jak trudne bywają wizyty dzieci w salonie. Maluchy są z natury nadpobudliwe, a taka cecha bardzo utrudnia pracę fryzjera, zwłaszcza jeśli musi on operować nożyczkami, którymi może przecież skaleczyć swojego małego klienta, a jeśli nawet nie skaleczyć, to źle wykonać swoją pracę. Dzieci są też mniej cierpliwe niż dorośli. Co więcej, szybciej wychwytują bodźce, które w jakiś sposób rozpraszają ich uwagę albo im przeszkadzają. Dotyczy to także wszystkich urządzeń, z którymi dziecko będzie miało styczność w salonie, a najważniejszym z nich jest oczywiście fotel fryzjerski.

Dziecięcym okiem

To, co dla dziecka jest najważniejsze, to przede wszystkim kolory i światełka, w które wyposażone są niektóre fotele dedykowane dzieciom. Jeżeli taki fotel jest stylizowany na pojazd lub postać z bajki, to zdecydowanie bardziej przykuje uwagę malucha i pomoże mu przetrwać wizytę u fryzjera. Odwróci też jego uwagę od pracy fryzjera, której mógł w jakiś sposób się bać. Fotel przypominający bardziej zabawkę niż fotel – np. w formie motocyklu – zainteresuje dziecko, dzięki czemu nie będzie ono chciało wyrwać się spod nożyczek i grzebienia fryzjera, żeby wrócić do swoich zabawek. Szczególnie, jeśli taki fotel jest dodatkowo wyposażony w sygnały świetlne i dźwiękowe, których maluch może używać nie utrudniając przy tym pracy fryzjerowi.

Bezpieczeństwo i wygoda przede wszystkim

Chcąc zapewnić dziecku rozrywkę i przybliżyć je do typowo dziecięcego świata nawet w salonie fryzjerskim, nie można zapominać, że bezpieczeństwo i wygoda są najważniejszymi aspektami, które należy wziąć pod uwagę wybierając fotel fryzjerski dla malucha.

Należy więc sięgać wyłącznie po fotele dziecięce dające gwarancję stabilnego usadowienia, aby mieć pewność, że nawet najbardziej ruchliwe dziecko nie upadnie i nie wyrządzi sobie krzywdy. W kwestii bezpieczeństwa i wygody warto zwrócić też na to, czy kształt fotela umożliwia dziecku wygodne oparcie i zachowanie przy tym odpowiedniej postawy, tak ważnej dla wciąż rozwijającego się dziecięcego organizmu.

W przypadku dorosłych takie elementy fotela jak zagłówek, podnóżek czy podłokietniki stanowią dodatek, służący raczej zwiększeniu komfortu użytkowania. Co zaś się tyczy dzieci, takie dodatkowe części fotela zwiększają bezpieczeństwo siedzącego w nim dziecka, bo może się na nich dodatkowo oprzeć. Aby mieć całkowitą pewność, że na fotelu fryzjerskim maluchowi nie będzie nic grozić, można dodatkowo przypiąć go pasem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *