Kategorie
Mężczyzna

Działanie oraz rodzaje pomad do włosów

Pomady do włosów uchodzą za jeden z najlepszych kosmetyków do stylizacji męskich włosów. Nie bez powodu, bo oprócz perfekcyjnej stylizacji, zapewniają też dawkę pielęgnacji. Ich wyrobem zajmują się wyspecjalizowane marki, jak na przykład Pomp & Co. Drodzy Panowie, poznajcie działanie oraz rodzaje pomad do włosów.

Skuteczne dbanie o męskie włosy

Mężczyźni włosami porastają nie tylko na głowie, ale też na twarzy. Fryzura stanowi u nich synonim witalności, a broda synonim męskości. Tak więc włosy u mężczyzn uchodzą za wielki plus, ale mogą też uchodzić za równie wielki minus, choć wcale nie muszą. Wystarczy jedynie o nie dbać poprzez pielęgnację i stylizację. Opiera się to nie tylko na ich oczyszczaniu za pomocą szamponów lub odżywianiu za pomocą odżywek. Warto stosować także inne mikstury, na przykład nawilżające olejki lub stylizujące pomady.

Pomada najlepszym kosmetykiem do stylizacji włosów

W drogeriach spotyka się multum kosmetyków najróżniejszych marek przeznaczonych do stylizacji włosów. Żele, pasty, woski, gumy, pudry, czy lakiery sprawdzają się lepiej lub gorzej, ale przynoszą skutki uboczne. Każdy tego typu produkt układa włosy jednocześnie niszcząc ich strukturę. Najlepsze pod tym względem okazują się pomady do włosów. Pomady z jednej strony stylizują, a z drugiej strony pielęgnują włosy.

Pomada do wszystkich włosów czy tylko do wybranych

Pomady można stosować do każdego rodzaju włosów. Nieważne czy krótkie, czy długie, czy cienkie, czy grube, albo czy proste, czy kręcone. Zależy jednak do jakiego ułożenia pragniemy ich użyć. Otóż fenomenalnie sprawdzają się do stawiania lub przygłaszczania włosów, ale niekoniecznie swoją rolę odgrywają przy ich rozburzaniu.

Efekt nabłyszczenia kontra efekt matowienia

Pomady do włosów kojarzą się z nabłyszczeniem włosów. I słusznie, aczkolwiek nie muszą jedynie włosów nabłyszczać, mogą też wywoływać efekt matujący. Wszystko zależy od rodzaju pomady, bo występują pomady nabłyszczające oraz pomady matujące. Każda pomada składa się po pierwsze z odpowiedzialnego za chwyt wosku, a po drugie z odpowiedzialnej za nabłyszczenie lub matowienie wody.

Pomady ciężkie

Pomady ciężkie to pierwszy i najmocniejszy rodzaj kosmetyków tego typu. Zawierają więcej chwytającego wosku i mniej nabłyszczającej/matującej wody. Sprawdzają się przy włosach dłuższych, grubszych i kręconych.

Pomady średnie

Pomady średnie to drugi i umiarkowany rodzaj kosmetyków tego typu. Zawierają podobną ilość chwytającego wosku i nabłyszczającej/matującej wody. Sprawdzają się przy włosach średnio długich, średnio grubych i falowanych.

Pomady lekkie

Pomady lekkie to trzeci i najsłabszy rodzaj kosmetyków tego typu. Zawierają mniej chwytającego wosku i więcej nabłyszczającej/matującej wody. Sprawdzają się przy włosach krótszych, cieńszych i prostych.

Pomp & Co. – marka kosmetyków robiąca pomady

Z wyrobu pomad do włosów słynie między innymi marka męskich kosmetyków wywodząca się z Irlandii, Pomp & Co. Założyli ją bracia, których łączyły więzy krwi, jak też miłość do fryzjerstwa i barberingu. W ich ofercie znajduje się pomada nabłyszczająca Pomp & Co. Pomade oraz pomada matująca Pomp & Co. Hair Creme (sprawdź pomady w Beardman).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *