Kategorie
Lifestyle

Laptop do pracy i do domu – jaką specyfikację musi posiadać

Ciężko sobie wyobrazić współczesne biuro bez notebooka. Zarówno te firmowe, jak i biuro domowe w obowiązkowym wyposażeniu musi posiadać komputer, który spełni wymagania pracownika. Laptop to także świetne urządzenie wpasowujące się w domowe centrum rozrywki. Podpowiadamy, jaką specyfikację musi posiadać urządzenie idealnie radzące sobie nie tylko z arkuszami kalkulacyjnymi, ale także z wygodnym surfowaniem po internecie.

Wielość matrycy, czyli balans pomiędzy wygodą a mobilnością

Główną zaletą każdego notebooka jest jego mobilność. Urządzenia te zostały stworzone z myślą o przemieszczaniu się, dlatego przy wyborze odpowiedniego laptopa powinniśmy zwrócić uwagę na rozmiar jego matrycy. Zbyt mała co prawda nie będzie nam przeszkadzała w podróży, jednak komfort pracy na takim ekranie okazuje się bardzo wątpliwy. Działa to także w drugą stronę. Ekrany o przekątnej 15-cali i większe z pewnością będą komfortowe w użytkowaniu, jednak ich transport może okazać się dla nas bardzo problematyczny.

Idealnym rozwiązaniem wydaje się być zakup 14-calowej stacji. Ekran tej wielkości umożliwi nam swobodne przemieszczanie się pomiędzy miejscem pracy a domem. Jednocześnie przekątna matrycy 14” pozwala na wygodne używanie notebooka poza biurem. Surfowanie po internecie, oglądanie ulubionych filmów i seriali czy umilanie sobie czasu wolnego grami komputerowymi na tego typu ekranie z pewnością nie będzie dla nas męczące.

Na które podzespoły warto zwrócić uwagę?

Notebooki przeznaczone do pracy oraz domowej rozrywki nie muszą charakteryzować się bardzo wydajnymi podzespołami – to dobra informacja dla osób poszukujących oszczędności. Wymierne korzyści finansowe przyniesie również wybór komputera poleasingowego. Na stronie https://rnew.pl/pl/menu/laptopy/popularni-producenci/hp-185.html możemy znaleźć tanie laptopy poleasingowe HP, a firma oferuje również stacje innych renomowanych producentów w niezwykle konkurencyjnych cenach. Tani laptop poleasingowych HP nie oznacza, że jego parametry techniczne będą rozczarowujące dla potencjalnego klienta. Większość stacji dostępnych w tego typu sprzedaży charakteryzuje się podzespołami umożliwiającymi wydajną pracę. Minimum 8 GB pamięci RAM to absolutna podstawa w przypadku większości notebooków serii Elitebook. Aby nasz laptop w błyskawicznym tempie otwierał wybrane przez nas aplikację, musi posiadać dysk twardy typu SSD. Warto, aby całość była spięta wydajnym procesorem. Układy Intela Core i5 lub Core i7 gwarantują nam wysoką kulturę pracy, która bez problemu obsłuży zarówno programy pakietu Office, jak i przeglądarki internetowe i podstawowe gry.

Funkcjonalność laptopa – nie lekceważ dodatkowych portów!

Wydajne podzespoły to zaledwie połowa sukcesu w wyborze idealnego notebooka do pracy i do domu. Warto zwrócić uwagę także na dodatkowe porty, które w znakomitej większości przypadków umieszczone są po bokach urządzenia. Absolutnym minimum w dzisiejszych czasach jest posiadanie przynajmniej trzech portów USB. Przynajmniej jeden z nich powinien obsługiwać technologię 3.0. Co jeszcze przydatnego możemy znaleźć na bokach naszego notebooka? Przede wszystkim port VGA lub HDMI. Umożliwi on podłączenie komputera pod dodatkowy monitor, rzutnik czy telewizor. Warto posiadać także osobny czytnik kart SD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *