Kategorie
Zdrowie

Naturalne kosmetyki – czy warto w nie zainwestować

Nasza skóra wymaga pielęgnacji, co do tego nikt nie ma wątpliwości. Na przestrzeni lat trendy dotyczące dbania o jej wygląd i formę – zmieniają się, jednak aktualnie głównymi kosmetykami, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, są te stworzone z naturalnych składników. Dzieje się tak, ponieważ dzięki ogólnemu dostępowi do informacji, które posiadają współcześni konsumenci, są oni coraz bardziej świadomi i mogą niemalże wszystkiego dowiedzieć się z internetu. Wraz z tym, co kryje się pod dziwną nazwą, bądź skrótowcem, który widnieje na etykiecie danego kosmetyku.

Zatem wiemy, że naturalne kosmetyki są obecnie popularne i wiele osób twierdzi, że warto je stosować. Czym są takie kosmetyki? Jakie korzyści przynoszą? Dlaczego kosmetyki naturalne są droższe? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

Naturalne, czyli jakie?

Naturalne kosmetyki, to takie, które zostały stworzone tylko ze składników pochodzenia mineralnego, roślinnego, bądź zwierzęcego. Te ostatnie mogą u niektórych wrażliwych osób wywołać dreszcze, jednak nie martwcie się, chodzi tu tylko o takie składniki, które można pozyskać od zwierząt bez ingerencji w ich życie, czy zdrowie. Przykładami takich składników może być miód, wosk pszczeli, czy mleko. Dodatkową wytyczną jest to, aby wszystkie składniki pochodzenia naturalnego były pozyskiwane poprzez zastosowanie metod fizycznych lub biotechnologicznych. Fizycznymi procesami jest na przykład filtracja, czy tłoczenie, natomiast biotechnologiczne metody są skomplikowanym działaniem z wykorzystaniem układów biologicznych, czy składników organizmów żywych.

Dlaczego warto używać kosmetyków z naturalnym składem?

Korzystanie z dobrodziejstw natury zawsze jest dobrym pomysłem. Tak samo w przypadku pielęgnacji naszej skóry powinniśmy dbać o to, żeby dostawała ona to, czego naprawdę potrzebuje. Tak się dzieje, kiedy używamy kosmetyków naturalnych, ponieważ działają one kompleksowo i przede wszystkim zwalczają przyczyny problemów skóry, a nie tylko je maskują, tak, jak dzieje się w przypadku korzystania z kosmetyków konwencjonalnych. Oprócz tego, dzięki nim nasza skóra odpoczywa od chemicznych, sztucznych składników, które niestety znajdziemy w składzie niejednej, popularnej firmy z branży beauty.

Kolejnym plusem ich stosowania jest oczywiście fakt, że często pochodzą one z ekologicznych hodowli, które nie szkodzą środowisku, a dodatkowo producenci dbają o to, żeby ich opakowania były biodegradowalne, lub po prostu szklane. Przykładem polskich naturalnych produktów, przeznaczonych do pielęgnacji skóry są kosmetyki Kingi Rusin, które szybko zyskały uznanie wśród wymagających polskich konsumentek.

Wysoka cena idzie w parze z wysoką jakością

Często zastanawiamy się dlaczego kosmetyki naturalne są droższe od tych konwencjonalnych. Otóż jest kilka powodów, które wyjaśniają ten stan rzeczy. Po pierwsze, składniki, które są naturalne, są też wysokojakościowe i pochodzą z naturalnych upraw, a co za tym idzie, ich cena jest dużo wyższa w porównaniu do tych, które wielkie firmy kosmetyczne tworzą sztucznie w laboratoriach. Kolejnym argumentem jest fakt, że producenci kosmetyków naturalnych często ubiegają się o uzyskanie odpowiedniego certyfikatu.

Aby go uzyskać muszą spełnić szereg wytycznych, między innymi zadbanie o opakowanie swoich produktów tak, aby były przyjazne środowisku, a oczywistym jest, że takie opakowania są dużo droższe, niż chociażby plastik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *