Kategorie
Moda

Mam stajla! Czyli witajcie w moim stylowym świecie!

Modą interesuje się od kiedy pamiętam, a właściwie to już nawet nie pamiętam od kiedy. Moja mama śmieje się, że bardzo szybko nauczyłam się chodzić tylko dlatego, żeby móc lepiej prezentować się w co rusz nowych stylizacjach. No cóż, ubrania są moją drugą twarzą, czymś co wyraża mnie i mój charakter. Kolejnej stylizacji nie traktuję przedmiotowo. Długo pamiętam każdą z nich i dzięki temu zachowuję wszystkie wspomnienia nawet sprzed kilkunastu lat. 

Dlaczego kocham modę? Bo lubię dobrze wyglądać, lubię dobrze się czuć w tym co noszę i cieszę się, kiedy słyszę: dobrze Ci w tej bluzce, gdzie ją kupiłaś? Na moim blogu będę chciała Wam pokazać, że modą można się bawić, że nie zawsze potrzeba dużo pieniędzy, by wyglądać jak gwiazda. Czasem wystarczy głowa pełna pomysłów, nieco inspiracji i trochę wiedzy.

We wszystkich moich stylizacjach oraz poradach będę kierowała się kilkoma zasadami:

1. Nie liczy się to co modne, ale to co ładne

Modne bywają bardzo różne rzeczy. Nie wszystkie muszą się podobać. Ja z ciekawych stylizacji i pomysłów projektantów wydobywam te, które mają kobiecą klasę, dziewczęcy wdzięk lub odrobinę szaleństwa.

styl

2. Nie ma ubrań, których nie wypada nam nosić

A raczej, nie ma stylizacji, które są niemodne. Skarpetki do szpilek, kapelusz z dużym cylindrem? Dlaczego nie, jeśli czujemy się w tym dobrze i prezentujemy się świetnie? Ja zakładam wszystko, co mi się podoba, a jeśli mi się nie podoba to przerabiam tak, by miało swój nietypowy urok.

boyfriend

3. Nie będziesz wyglądała dobrze w czymś, w czym nie czujesz się pięknie i komfortowo

Nawet najdroższa bluzka, pozłacana spódnica i buty od Gucciego nie dodają Ci wdzięku, jeśli nie będą pokazywały Twojego stylu. Miałaś kiedyś tak, że czułaś się w stylizacji jak przebrana marionetka? Jeśli tak, to wiesz dlaczego!

4. Nie możesz bać się opinii innych na temat swojego ubrania-pamiętaj, że każdy z nas ma inny gust

Ale się wystroiłaś! Kocham takie komentarze. Z opinią nie mają nic wspólnego. Z reguły wypowiadają je Ci, którzy boją się modowego szaleństwa. Są zamknięci w swoich białych koszulach, czarnych spodniach. Kolor w ich stylizacjach ogranicza się wyłącznie do purpury na policzkach pojawiającej się w wyniku ciągłego zawstydzenia.

sweter

5. Im bardziej oryginalne stylizacje stworzysz tym będziesz wyglądała bardziej autentycznie

Tworzenie, przerabianie i projektowanie ubrań pozwala stworzyć ubrania jedyne w swoim rodzaju. Może niekoniecznie z metką Lacoste ale na pewno unikalne i ponadczasowe.

dzwony

6. Nie wydawaj na ubrania więcej niż możesz. Zamiast tego staraj się tworzyć coś z niczego

Syndrom zakupoholiczki dotyka szczególnie te kobiety, które nie mogą odnaleźć swojego stylu. Kobiety świadome, nie wydają zbyt dużo na ubrania. Perełek poszukują na strychu babci, w lumpeksach. Ubrania typowo sieciówkowe są nie dla nich.

7. Nie szukaj inspiracji modowych zbyt daleko, znajdziesz je codziennie, w każdym miejscu, o każdej godzinie

Wystarczy dobrze się rozejrzeć!

spodnie

8. Nie naśladuj innych, ale czerp z ich stylizacji coś dla siebie

bluzka

9. Nie bój się łączyć kolorów, stylów i faktur – szaleństwo modowe to wspaniała sprawa!

koszula

 

I wreszcie, nie traktuj mody przedmiotowo. Pamiętaj bowiem, że to jak wyglądasz może informować innych o tym, kim jesteś!

Źródła zdjęć: pinterest.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *