Kategorie
Porady

Jak wybrać dobry salon fryzjerski?

Powierzenie swoich włosów w rękach pierwszego napotkanego fryzjera może budzić pewne wątpliwości. Zapewne niejednokrotnie słyszeliście nieciekawą historię, jak rzekomo dobry fryzjer zniszczył komuś włosy… Farbowanie, cięcie czy różnego rodzaju zabiegi regeneracyjne do łatwych nie należą. Jak wiemy, nikt z nożyczkami w ręku się nie urodził! Jak zatem znaleźć dobrego fryzjera? Jak wybrać właściwy salon fryzjerski? Podpowiadamy!

Umiejętności techniczne

Brak znajomości reguł i technik fryzjerskich może utrudnić nam znalezienie odpowiedniego salonu fryzjerskiego. Zanim zatem wybierzesz konkretnego fryzjera, zwróć uwagę na ukończone kursy, certyfikaty i zdobywane przez lata doświadczenie. W dobie wszechobecnych social mediów topowi fryzjerzy bardzo chętnie dzielą się z potencjalnymi klientami wykonywanymi pracami i swoimi umiejętnościami fryzjerskimi. Sprawdź, co oferuje dany salon i wybierz rozsądnie.

Profesjonalny sprzęt – meble do salonu fryzjerskiego

Wydawać by się mogło, że wiedza, doświadczenie i nieustanny rozwój fryzjera są najważniejsze! Oczywiście bez tego ani rusz! Istotne jest jednak wyposażenie salonu i dbałość o szczegóły. W dobrym salonie nie może zabraknąć profesjonalnego sprzętu. Narzędzia wysokiej klasy to podstawowy element wyposażenia. Urządzenia użytku domowego nie zdadzą egzaminu w renomowanym miejscu. Sprawdź, na jakich materiałach pracuje twój fryzjer. Zdrowe i zadbane włosy to w końcu twoja wizytówka!

Co ważne, niekiedy zapominamy o naszej wygodzie. Pomijając kwestię wizualną, bo jak zapewne wiecie, gusta są różne, dobrej jakości meble fryzjerskie to gwarancja niebywałego komfortu. Wizyta w salonie to dla wielu z was nie tylko odświeżenie włosów i nadanie im nowego wyglądu, lecz także zasłużony relaks, na który nie zawsze jesteśmy w stanie sobie pozwolić. Jeżeli prowadzisz swój własny salon lub nie wiesz na, co zwrócić uwagę przy wyborze fryzjera, zajrzyj koniecznie na stronę – https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h. Znajdziesz tam wszystko, co potrzebne do aranżacji wnętrza oraz wskazówki, jak znaleźć idealny salon.

Komunikacja to podstawa

Niezależnie od zabiegu, na który się zdecydowałaś wizyta u fryzjera, może potrwać naprawdę długo. Ostre cięcie, farbowanie, zabieg keratynowy… Wszystko to wymaga czasu! Ważne, aby komunikacja z fryzjerem była na wysokim poziomie. Dobry fryzjer powinien już na początku zapytać o twoje wymagania i oczekiwania wobec ostatecznego rezultatu i dostosować planowane zabiegi pielęgnacyjne do stanu twoich włosów. Jeżeli ich stan pozostawia wiele do życzenia, stylista może wręcz odmówić wykonania zabiegu. Zwróć uwagę, na jego podejście i nastawienie do klientów!

Higiena

Renomowane salony fryzjerskie kładą spory nacisk na higienę i dezynfekcję miejsca pracy. Czystość i porządek to wręcz ich obowiązek. Przyjmując kilku bądź kilkunastu klientów dziennie, zachowanie środków ostrożności jest niebywale ważne. Narzędzia pracy powinny być czyszczone i dezynfekowane tuż po każdym użyciu. Jeżeli zauważyliście niepokojące sygnały, a higiena w salonie to dość sporna kwestia, omijajcie to miejsce szerokim łukiem.

Reklamacja

Praca fryzjera to nie łatwe zajęcie. Umiejętności fryzjerskie są nabywane latami. Profesjonalni fryzjerzy powinni nieustannie stawiać na rozwój i nie spoczywać na laurach. Wpadki i błędy mogą jednak zdarzyć się nawet w najlepszym salonie… Upewnij się wcześniej, czy istnieje możliwość reklamacji, jeśli efekt nie będzie zadowalający. Decydując się na wizytę u fryzjera, powierzasz mu swoje włosy. Jeżeli dojdzie do zniszczenia włosów, fryzjer powinien zaproponować zniżkę, dodatkowy zabieg pielęgnacyjny czy zwrot pieniędzy.

Sprawdź opinie o salonie

Bardzo często trafiamy do konkretnego salonu z polecenia naszych bliskich czy znajomych. Niemniej jednak każdy z nas ma inne wymagania. Być może uzyskany rezultat nie spełni twoich oczekiwań, mimo że koleżanka z pracy wyszła z salonu z uśmiechem na twarzy. Zanim zdecydujesz się na konkretny salon, sprawdź jego opinie, które powinny stanowić swego rodzaju wyznacznik. Pamiętaj, że twoja satysfakcja jest najważniejsza, a korzystanie z usług salonu o niskiej średniej ocen może nieść katastrofalne dla twoich włosów skutki!

Kategorie
Porady

Filmy reklamowe – jak je nagrać, żeby nie przesadzić

Filmy reklamowe mają duży potencjał przyciągania nowych klientów i budowania pozytywnego wizerunku naszej firmy. Ale mogą przynieść też odwrotny efekt. Jak nie narazić się na nieprzychylny odbiór i o czym pamiętać, żeby nasz film reklamowy nie okazał się klapą? Przedstawiamy kilka uniwersalnych rad dotyczących produkcji spotów promocyjnych.

Film reklamowy – od czego zacząć

Przy tworzeniu każdego filmu, niezależnie czy jest to produkcja hollywoodzka czy spot reklamowy, można wyróżnić kilka etapów powstawania wideo. Z https://flipside.pl/filmy-reklamowe/ przeprowadzimy cię, krok po kroku, przez planowanie i realizowanie filmu dla twojej firmy, byś uniknął tandety i skutecznie wypromował swoją markę.

Pomysł

Prapoczątek i źródło wszelkich działań. Bez kreatywnego wkładu, nie sposób zacząć pracę nad filmem. Pomysł rodzi się w głowie twórców i najlepiej, żeby za konceptualizację wizji odpowiadała wyznaczona osoba. Może to być profesjonalny scenarzysta lub ktoś, kto po prostu przeleje naszą wizję na papier.

Na tym etapie powinniśmy przedyskutować, co chcemy zawrzeć w materiale reklamowym i zrobić dokładny research dotyczący produktu lub usługi, którą będziemy przedstawiać. W tym stadium planowania liczy się każdy trop, nawet najbardziej niedorzeczny. Dzięki burzy mózgów, mamy szansę doskonale uchwycić to, czego oczekujemy od ostatecznej wersji filmu i jaki przyświeca nam cel.

Treatment

W tej fazie rozwoju projektu, powinniśmy odrzucić wszystkie koncepcje, które nie są spójne z wypracowaną wizją. Treatment to etap, na którym przejrzyście opisujemy przebieg wydarzeń w filmie reklamowym, dlatego musimy wcześniej dokładnie obmyślić, jakie postaci w nim wystąpią oraz stworzyć świat przedstawiony. Ustaloną tematykę rozpisujemy na kilka aktów, może to przybrać klasyczną formę trójpodziału na wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Treatment to ostatni krok przed powstaniem skrupulatnego scenariusza. Precyzja sprawi, że nic nas nie zaskoczy na etapie realizacji filmu reklamowego.

Im krócej, tym lepiej

Zwięzłe, dopracowane merytorycznie i wizualnie treści, są chętniej oglądane i bardziej angażujące. Umiejętność storytellingu jest kluczową cechą, jaką posiadają najlepsi reżyserzy i scenarzyści, a także osoby zajmujące się postprodukcją wideo, np. montażyści.

Film reklamowy jest sztuką znalezienia złotego środka pomiędzy tym, co chcemy przekazać odbiorcy, a dobraniem odpowiednich środków, jakimi posługuje się język filmowy. Zastanów się, czy chciałbyś usłyszeć w reklamie niesmaczny żart albo być zniecierpliwiony dłużącymi się i nienaturalnymi dialogami? Tak samo myśli twój potencjalny klient.

Im mniej, tym więcej

Aby nagrać film reklamowy i nie przesadzić, pamiętaj, że umiar powinien obejmować wszystkie aspekty twojego spotu. Na czym jeszcze warto się skupić, żeby reklama została dobrze odebrana?

  • prosty język – specjalistyczne słownictwo i branżowy żargon może okazać się niezrozumiały, dlatego postaw na przystępne treści
  • szczerość – zawrzyj w filmie informacje, które są prawdziwe i przedstawiają rzeczywiste cechy twojego produktu lub usługi

Dzięki wyważonemu zastosowaniu możliwości, jakie daje produkcja filmowa, jesteś w stanie zapewnić swojej firmie wartościowe materiały promocyjne i stać się bardziej rozpoznawalną marką.

Kategorie
Porady

Jak ćwiczyć w domu bez siłowni – postaw na domową aktywność fizyczną!

Gdy pogoda nie sprzyja, chęć wychodzenia z domu spada, a z nią nasza aktywność fizyczna. Rezygnujemy z siłowni i fitnessu, rower i spacery zamieniamy na jazdę samochodem, a brzydką aurę zajadamy słodyczami. Co zrobić, by ten jesienno-zimowy okres nie przyniósł dodatkowych kilogramów? Postaw na domową aktywność fizyczną! Podpowiadamy, jak ćwiczyć w domu bez siłowni i w co się zaopatrzyć, by treningi przynosiły jeszcze lepsze efekty.

Jakie ćwiczenia robić w domu, żeby schudnąć?

Najczęściej naszym celem treningowym jest redukcja, czyli utrata wagi. Najlepiej, jeśli idzie ona w parze ze wzrostem masy mięśniowej, ujędrnieniem skóry i uwydatnieniem zarysu mięśni. Najszybciej takie efekty uzyskać można przez regularny trening siłowy, jednak ćwiczenia w domu to również świetna opcja, a małe akcesoria jeszcze przyspieszą osiągnięcie wymarzonych efektów.

Tkanka tłuszczowa spala się przy wysokim tętnie, dlatego, aby schudnąć, musimy do naszych domowych treningów włączyć proste ćwiczenia kardio, które to tętno nam podbiją. Zaliczyć tu można: burpees (padnij-powstań), pajacyki, bieg bokserski, przeskoki, jum squat (przysiad z wyskokiem), wysokie wyskoki obunóż czy mountain climber (podbieg w podporze na dłoniach).

Interwały i tabata na spalanie

Różne ćwiczenia połączyć możemy ze sobą w zestawy 3-4 ruchów i wykonywać je na zasadzie tabaty lub dłuższych interwałów. Treningi interwałowe polegają na przeplataniu pracy na wysokim tętnie z odpoczynkiem i mogą być wykorzystywane zarówno w domu, jak i np. W bieganiu, gdy przez 40 sekund biegniemy sprintem, a kolejne 20 sekund zwalniamy do truchtu.

Tabata to właśnie jeden z rodzajów interwału, z którym poradzi sobie nawet początkujący. Trwa ona 4 minuty i podzielona jest na 8 serii, każda po 20 sekund, przerywana 10-sekundowymi przerwami. W zależności od upodobań, w jedną tabatę połączyć można 2 ćwiczenia (wtedy mamy 4 rundy) lub więcej. Wybierając 2 ćwiczenia, stawiajmy na jedno kardio, a drugie wzmacniające, np. burpees i brzuszki albo przysiad i mountain climber. Dzięki temu utrzymamy wysokie tętno, a spalanie tkanki tłuszczowej i przyspieszony metabolizm będą nam towarzyszyć jeszcze kilka godzin po skończonym treningu!

Mały sprzęt do domowych treningów

Jeśli ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała nam nie wystarczają, możemy zainwestować w niewielkich rozmiarów akcesoria, dzięki którym urozmaicimy nasze treningi. Sprzęt dostępny w każdym sklepie sportowym to: hantle, kettlebels, gumy oporowe (tzw. mini band lub power band). Nie zajmą dużo miejsca, a na pewno podniosą stopień trudności ćwiczeń.

Gumy mini band świetnie sprawdzą się w ćwiczeniach na pośladki, np. monster walk, glute bridge czy odwodzenie nogi, ponieważ dodadzą oporu, który dodatkowo można zwiększać, wybierając grubszą gumę lub nakładając dwie. Kupując hantle, wybierzmy te 2-3 kilogramowe. Dla osób początkujących jest to spory ciężar, a im bardziej zaawansowani jesteśmy, tym większą liczbę powtórzeń będziemy w stanie wykonać. Kettlebells to obciążenie przydatne w ćwiczeniach każdej partii mięśniowej: od nóg, przez plecy, aż po ramiona, dlatego, jeśli planujesz zakupić jakieś ciężarki, zaopatrz się właśnie w kettla.

Czy można bez wychodzenia z domu zadbać o swoją sylwetkę? Jak najbardziej! A dzięki materiałom dostępnym w internecie jest to jeszcze łatwiejsze, jednak pamiętajmy, aby wybierać tylko te od certyfikowanych trenerów personalnych, bo to bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Kategorie
Porady

Akcesoria fryzjerskie, które możesz mieć we własnej łazience

Obecnie coraz więcej osób regularnie składa wizyty w salonach fryzjerskich. Podcinanie włosów, układanie ich w ulubiony sposób czy zabiegi pielęgnacyjne przynoszą nam satysfakcję i dodają pewności siebie. Warto jednak zainwestować w akcesoria fryzjerskie, które pozwolą wykonywać Ci proste fryzury również w zaciszu domowym. Co warto mieć we własnej łazience?

Profesjonalne prostownica

Prostownice są znacznie popularniejszymi urządzeniami w porównaniu z lokówkami. Dzięki nim możemy nie tylko wygładzić nasze kosmyki, ale również delikatnie je podkręcić czy pofalować. Ta uniwersalność sprawia, że prostownica, zaraz po suszarce, jest obowiązkowym akcesorium każdej kobiety. Aby zapewnić sobie efekt jak z salonu, warto zdecydować się na zakup profesjonalnej prostownicy marki takiej jak Remington, Fox, Cera Bullet, które znajdziecie na https://modnakaja.pl/pl/sprzet-fryzjerski. Wysokiej jakości prostownice nie będą niszczyły włosów – pomogą ułożyć je w naturalny sposób i wygładzą je na całej długości. Ogromną zaletą jest również wygoda używania, możliwość regulacji temperatury czy płytki zapobiegające elektryzowaniu.

Nożyczki fryzjerskie

Nożyczki fryzjerskie warto posiadać w swojej łazience niekoniecznie do tego, aby eksperymentować w tworzenie własnych fryzur. Można wykorzystać je do przycinania pojedynczych rozdwojonych końcówek włosów. W odróżnieniu od zwykłych nożyczek, modele fryzjerskie nie zmiażdżą włosa, lecz go przetną, sprawiając, że ten nie będzie dalej się rozdwajał. Regularne usuwanie pojedynczych rozdwojonych końcówek sprawi, że włosy pozostaną gładkie, nie będą się łamać i plątać.

Co więcej, profesjonalne nożyczki zachowują swoją ostrość przez długi czas, dlatego jednorazowy zakup wystarczy na kilkanaście miesięcy. Dostępny szeroki wybór różnorodnych produktów sprawi, że każdy z łatwością dobierze coś odpowiedniego dla siebie.

Zestaw profesjonalnych szczotek

Szczotki świetnie sprawdzają się podczas układania niesfornych, niepodatnych włosów. Warto jednak mieć na uwadze, że produkty oferowane w drogeriach bardzo często wykonane są niestarannie, co sprawia, że elementy plastiku lub inne materiały wykorzystane do produkcji takich szczotek uszkadzają strukturę włosów oraz podrażniają skalp. Regularne stosowanie nieodpowiednich szczotek może mocno wpłynąć na jakość włosów i spowodować nawet ich wzmożone wypadanie.

Aby uniknąć negatywnych efektów, warto sięgnąć po profesjonalne szczotki fryzjerskie wykonane z naturalnych materiałów jak drewno oraz naturalne włosie. W ten sposób szczotkowanie już nigdy nie będzie niebezpieczne dla naszych kosmyków. 

Każdy miłośnik dbania i układania włosów powinien zdecydować się na wyposażenie swojej łazienki w profesjonalne akcesoria, które umożliwią bezpieczną stylizację i pielęgnację. Wysokiej jakości sprzęty sprawią, że codzienne rytuały staną się jeszcze bardziej efektywne. Markowa prostownica, nożyczki fryzjerskie czy dobra szczotka nie stanowią dużego wydatku, a mogą przyczynić się do znacznego poprawienia stanu włosów.

Kategorie
Porady

Peelingi skóry głowy – dlaczego warto?

girls-1209321_960_720

Skóra głowy wymaga odpowiedniego traktowania. Aby odpowiednio oczyścić nasz skalp, warto zdecydować się na regularne przeprowadzanie peelingów. Ta metoda pielęgnacyjna staje się obecnie coraz bardziej popularna i gwarantuje uzyskanie zadowalających efektów w postaci odżywionych włosów, odbitych u nasady, a także przyjemnego odczucia świeżości. Jaki peeling wybrać dla siebie?

Rodzaje peelingów do skóry głowy

Na skórze naszej głowy stale gromadzi się martwy naskórek, łój co może być przyczyną łupieżu, a nawet wypadania włosów. Jeśli zauważymy niepokojące objawy, warto zdecydować się na wypróbowanie peelingów, które prawdopodobnie przyniosą sporą poprawę. Dostępne są wersje grupo i drobnoziarniste, a także chemiczne, które nie posiadają drobinek ścierających. Obecnie przeprowadzanie peelingów skory głowy zaliczane jest do najbardziej podstawowych zabiegów tuż obok tradycyjnego mycia głowy szamponem. Warto przeprowadzać taką pielęgnację raz w tygodniu co zagwarantuje utrzymanie skalpu w dobrym stanie.

Jak wybrać peeling dla siebie?

Jeśli jesteś posiadaczem skóry wrażliwej, która reaguje na produkty kosmetyczne dość wyraźnie, zdecyduj się na peelingi zawierające składniki łagodzące i nawilżające. Koniecznie unikaj produktów z alkoholem.  Warto sięgać po peelingi chemiczne zawierające kwas mlekowy, mocznik czy alantoinę. Jeśli Twoim problemem jest łupież, wybieraj produkty o działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym jak np. olejek z drzewa herbacianego. Przeprowadzaj peelingi regularnie, a zaobserwujesz zmniejszenie łupieżu. Inną pielęgnację powinny dobrać osoby o przetłuszczającej się skórze głowy. W tym przypadku doskonale sprawdzi się produkt na bazie kwasu salicylowego, który zagwarantuje długotrwałe odświeżenie.

Efekty korzystania z peelingów głowy

Wprowadzenie w swój codzienny rytuał peelingów skóry głowy zagwarantuje,  że już w krótkim czasie Twoje włosy będą miały więcej objętości, będą lekkie, odświeżone. Co więcej, masaż drobinkami znajdującymi się w peelingu doskonale pobudzą krążenie w skórze głowy, dzięki czemu wszelkie nałożone później wcierki i odzywki wchłoną się znacznie lepiej. Skalp jest lepiej odżywiony, co sprawia, że włosy nie wypadają i stają się znacznie mocniejsze.

Efekty, jakie przynoszą peelingi skóry głowy sprawiają, że zabiegi te stają się coraz popularniejsze. Obecnie możemy zakupić rozmaite produkty, które bez większych trudności dopasujemy do własnych potrzeb. Regularne peelingi sprawią, że bez względu na nasz obecny stan włosów, zaobserwujemy widoczne korzystne zmiany już po kilku stosowaniach.

Kategorie
Porady

Opieka nad starszymi w Niemczech – jak przygotować się do pracy z seniorem

Praca opiekunki w Niemczech nie wymaga od Ciebie skończenia specjalistycznych kursów i znajomości języka niemieckiego na najwyższym poziomie. Jednak warto jakieś przygotowania poczynić, szczególnie że nie jest to najłatwiejsza profesja. Dotyczy ona przecież kontaktu z drugim człowiekiem.

Naucz się podstawowych niemieckich zwrotów

Praca w Niemczech nie wymaga biegłego posługiwania się językiem niemieckim. Nie oznacza to, że mogą zaistnieć takie sytuacje, w których kilka podstawowych zwrotów, może okazać się na wagę złota. Jeśli masz fundusze i chęci, możesz zakupić sobie kurs, bądź lekcje u korepetytora. Istnieje również wiele książek, płyt, aplikacji oraz kursów internetowych, które mogą posłużyć ci do nauki pierwszych zwrotów. Również firmy zajmujące się ofertami pracy w Niemczech bardzo często oferują kursy języka, które pomogą przyswoić podstawy niemieckiego. Sprawdź oferty pracy w Niemczech na https://laxocare.pl/oferty  i przekonaj się, że jest to profesja dla Ciebie.

Zrób kurs pierwszej pomocy

Choć praca w Niemczech dla Polaków nie wymaga najczęściej specjalnego wykształcenia kierunkowego, warto pozyskać niezbędne informacje związane z zakresem medycznym. Przede wszystkim powinnaś znać zasady pierwszej pomocy. W internecie jest wiele darmowych kursów, które zawierają podstawowe informacje z tego zakresu. Stosunkowo niedrogie są również takie kursy, po których ukończeniu, możesz otrzymać certyfikat potwierdzający umiejętności. Jeśli masz więcej czasu i chęci, możesz skończyć studia lub technikum uzupełniające z zakresu pielęgniarstwa bądź ratownika medycznego. W internecie jest wiele poradników, które również mogą być pełne cennych wskazówek. Wiedzy nigdy dość.

Zadbaj o kompetencje miękkie

Praca opiekunki do osób starszych to praca z ludźmi. Tego typu zawody cenią przede wszystkim umiejętności komunikacyjne. Jeśli na co dzień jesteś spokojna i wycofana, szkolenie umiejętności miękkich pomoże Ci otworzyć się na innych i być bardziej pewną siebie. Takie działania nie oznaczają zmiany cech charakteru, ale pomagają wykształcić takie zachowania, które są niezbędne również w życiu prywatnym. Warto zadbać również o swoje pozytywne nastawienie. Podęcie pracy w zupełnie nowym miejscu, zwłaszcza za granicą to bardzo stresujący czas. Nie należy jednak nadmiernie uzewnętrzniać swojego niezadowolenia. Od opiekunek oczekuje się uśmiechu i energicznego wykonywania obowiązków.

Dowiedz się jak najwięcej o swoim podopiecznym

Gdy już zdecydujesz się na podjęcie pracy opiekunki i zostaniesz dopasowana do podopiecznego, koniecznie zdobądź o nim jak najwięcej informacji. Po pierwsze cennym źródłem będzie agencja pośrednictwa pracy, która pomaga ci w załatwieniu formalności. Nie jest to jedynie miejsce, z którego możesz czerpać informacje. Możesz skontaktować się z opiekunkami, które uprzednio zajmowały się daną osobą starszą. Są one najbardziej wiarygodnym źródłem i dysponują największą wiedzą. Pomocna może okazać się rodzina seniora. Powinni oni dysponować wszelkimi informacjami dotyczącymi zwłaszcza stanu zdrowia seniora, a także innymi informacjami jak np. ulubiony sposób spędzania czasu, najchętniej odwiedzane miejsca itp.

Przygotowanie się do pracy nad starszymi nie wymaga od Ciebie specjalnych umiejętności i zasobów. Wystarczy zastosować kilka naszych porad, aby uczynić swój pierwszy dzień w pracy opiekunki znacznie przyjemniejszym.

Kategorie
Porady

Pedicure w domu czy u kosmetyczki – co wybrać?

O stopy warto dbać przez cały rok. Skupiając się na pielęgnacji skóry, warto jednak pomyśleć również o naszych paznokciach. Pedicure jest sposobem na piękne i dobrze prezentujące się paznokcie. Zabieg możemy wykonać w domu lub zdecydować się na skorzystanie z usług kosmetyczki. Co wybrać?

Czym jest pedicure ? Rodzaje zabiegów

Pedicure to zabieg kosmetyczny, którego celem jest upiększenie paznokci u stóp. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że można wyróżnić aż trzy podstawowe rodzaje pedicure. Pierwszy z nich to pedicure kosmetyczny, który polega na dokładnym oczyszczeniu paznokci, ich opiłowaniu, odsunięciu skórek. Usuwana jest również zgrubiała warstwa skóry z pięt, a cały zabieg zakończony jest masażem. Drugim rodzajem jest pedicure leczniczy, który rozszerzony jest o usuwanie modzeli, wrastających paznokci, wszelkich zgrubień, jakie mogą utworzyć się na skórze. Istnieje również trzeci rodzaj, pedicure naturalny, który wykonywany jest bez użycia narzędzi czy akcesoriów metalowych.

Profesjonalne pedicure u kosmetyczki

Jeśli zdecydujemy się na zabieg w salonie kosmetycznym, możemy być pewni, że nasze stopy przejdą prawdziwą metamorfozę. Wykorzystanie odpowiednich technik przez specjalistów sprawi, że nawet twarda skóra na piętach, wrastające paznokcie nie będą stanowiły żadnego problemu. Profesjonalne salony jak http://instytutbeautyderm.pl/oferta/kosmetologia-dlonie-i-stopy/stopy/ zapewnią odpowiedni dobór zabiegów do Twoich potrzeb. Możesz również dowolnie wybierać sposób, w jaki mają zostać pomalowane twoje paznokcie. Popularnym wyborem są jednokolorowe lakiery, również hybrydowe, a także ponadczasowy french.

Decydując się na skorzystanie z zabiegów w salonie kosmetycznym, zyskujemy pewność, że unikamy infekcji czy chorób, które mogą wystąpić przy korzystaniu z usług niewykwalifikowanych osób oferujących swoje usługi. Wizyta w salonie kosmetycznym może być również doskonałym sposobem na relaks.

Pedicure w domu – wady i zalety

Pedicure z powodzeniem możemy wykonać również samodzielnie w domu. Wystarczy relaksująca kąpiel stóp połączona ze spiłowaniem twardej skóry i pielęgnacją paznokci. Główną zaletą wykonywania procesu w domu jest jego niska cena. Zakup niezbędnych akcesoriów nie będzie kosztowny, więc każdy może pozwolić sobie na odrobinę relaksu w takiej formie. Niestety, jeśli mamy mocno zaniedbane stopy, a nasze paznokcie również trudno utrzymać w porządnym stanie, samodzielne działania mogą być niewystarczające.

Ponadto malowanie paznokci u stóp wymaga odpowiedniej wprawy i techniki, dlatego przed większymi okazjami lepiej zdecydować się na wsparcie profesjonalisty. Warto sprawdzić co oferują nam wyspecjalizowane salony kosmetyczne i skorzystać z ich oferty.

Jeśli chcemy, aby nasze paznokcie u stóp były idealne, zdecydujmy się na profesjonalne usługi kosmetyczki. Możemy skorzystać z licznych zabiegów na stopy, w których pedicure jest jedynie dodatkiem. Ten sposób sprawimy, że bez względu na porę roku nie będziemy wstydziły się naszych stóp.

Kategorie
Porady

5 pomysłów na ekstremalny prezent

Idealny prezent dla amatora mocnych wrażeń powinien zapewniać sporą dawkę adrenaliny i gwarantować świetną zabawę. Poznaj pomysły na ekstremalny podarunek, który na długo zapadnie w pamięć.

Skok spadochronowy

Voucher na skok spadochronowy spodoba się osobie odważnej, pragnącej wykazać się w nietypowej sytuacji. Skok z wysokości 4000 metrów to świetna okazja, by zmierzyć się z lękiem. Po krótkim, niezbędnym szkoleniu skoczek wznosi się w powietrze. Po osiągnięciu odpowiedniej odległości od ziemi, oddaje skok i szybuje wśród chmur. Cudowne wspomnienia można uzupełnić wykonując zdjęcia albo nagrywając film dokumentujący podniebną przygodę.

Lot w tunelu aerodynamicznym

Ciekawym prezentem dla miłośnika emocjonujących przeżyć będzie voucher na lot w tunelu aerodynamicznym. Dzięki niemu obdarowana osoba doświadczy czegoś niecodziennego. Uczestnik lotu unosi się w strugach powietrza rozpędzonego do 320 kilometrów na godzinę. Nie trzeba martwić się brakiem doświadczenia. Początkującym pomoże instruktor udzielający potrzebnych wskazówek. W tubie generującej podmuchy człowiek wznosi się nawet na 15 metrów. Niewykluczone, że pierwszy lot stanie się początkiem nowego hobby.

Dream Jump

Dream Jump to opatentowana technika oddawania skoku z wysokości. Wykorzystuje się wówczas specjalny układ asekuracyjny z lin dynamicznych i bloczka. Między dwoma obiektami luźno rozwiesza się liny, formując z nich kształt litery „U”. Skok z wydłużonym swobodnym spadkiem gwarantuje niesamowite wręcz uczucie wolności. Dream jump i jego specyficzny układ lin umożliwia wykonywanie powietrznych akrobacji, na przykład salt i gwiazd. Jeśli chcesz sprawić przyjemność komuś nieustraszonemu i żądnemu przygód, podaruj voucher na dream jump na prezent, niezależnie od okazji.

Kurs driftingu

Voucher na lekcję driftingu jest fantastycznym upominkiem dla pasjonata motoryzacji. Wyczyny na torze zapewnią całą masę niezapomnianych przeżyć. W czasie kursu osoba obdarowana voucherem doświadczy szalonej jazdy superszybkim samochodem, poczuje zapach palonej gumy i usłyszy ryk silników. W trakcie lekcji z instruktorem kursant pozna tajniki driftingu, a zdobytą wiedzę wykorzysta w praktyce, prowadząc sportowy samochód. Doskonała zabawa i okazja do zdobycia nowych umiejętności – wszystko to w ramach jednego ekstremalnego prezentu.

Skok na Bungee

Jeśli szukasz podarunku dla odważnych, wybierz voucher na skok na bungee. Zapewni on zastrzyk adrenaliny i przez wiele lat będzie przywoływać niezwykłe wspomnienia.  Po szkoleniu skoczek wznosi się na wysokość 90 metrów. Z podwyższenia ma szansę podziwiać panoramę. Następnie osoba obdarowana prezentem oddaje skok głową w dół. Wznosi się w powietrzu i korzysta z okazji, by sprawdzić siłę swojego charakteru.

Jeżeli pragniesz podarować upominek niezapomniany i niebanalny, zdecyduj się na wręczenie vouchera na skok spadochronowy, dream jump, kurs driftingu, skok na bungee albo lot w tunelu. Każda z tych aktywności wiąże się z emocjonującymi doświadczeniami i pozwala oderwać się od codzienności.

Kategorie
Porady

Sprawdzone sposoby na zdrowe paznokcie

Twoje dłonie to twoja wizytówka. Jeśli chcesz mieć zdrowe i piękne paznokcie, musisz o nie odpowiednio zadbać. Zmagasz się z łamliwymi i rozdwajającymi się płytkami? Wysuszone skórki to twoja zmora? Czas z tym skończyć – sprawdź skuteczne sposoby na mocne, lśniące paznokcie, by już zawsze cieszyć się nienagannym manicurem.

Kategorie
Porady

Rodzaje intercyzy małżeńskiej, czyli jak wziąć ślub z głową

Wiele osób planuje swój ślub. Ale niewiele osób planuje swój rozwód. Przychodzi on znienacka. A jeśli znienacka, to ciągnie za sobą kilka nieprzewidywalnych skutków. Zalicza się do nich między innymi podział majątku między małżonkami. Choć biorąc ślub nie myśli się o braniu rozwodu, to może warto jednak się na wszelki wypadek zabezpieczyć. Służy do tego umowa majątkowa małżeńska zwana potocznie intercyzą. Poznajmy ją bliżej.