Kategorie
Porady

Naturalne sposoby na piękne i zdrowe włosy

Stosujesz specjalistyczne szampony i odżywki, inwestujesz w regenerujące maski do włosów i drogie zabiegi w salonach fryzjerskich, a Twoje włosy nadal wyglądają na słabe i zniszczone? Spokojnie, wiele kobiet boryka się z tym problemem. Rozwiązaniem może być pielęgnacja oparta na naturalnych kosmetykach.

Po pierwsze: minimalizm

Często tak bardzo chcemy pomóc swoim włosom, że im szkodzimy. Nakładanie wielu kosmetyków jednocześnie może skutkować przeciążeniem włosów i skóry głowy. To, że końcówki są suche nie znaczy, że potrzebują maski, odżywki w spreju i olejku jednocześnie. Starajmy się używać jednego produktu na raz. Umiar będzie bardzo pomocny przy zdobywaniu wiedzy, co służy naszym włosom.

Po drugie: szampon

Przy wyborze szamponu musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego skład. Naturalne szampony nie zawierają agresywnych składników, konserwantów i silikonów, przez co trochę gorzej się pienią (czym nie powinniśmy się zrażać – myją tak samo dobrze!). Szkodliwymi substancjami najczęściej dodawanymi do szamponów są Sodium Lauryl Sulfate (SLS) i Sodium Laureth Sulfate (SLES). Obie z nich mają za zadanie odtłuścić skórę głowy i spowodować powstanie dużej ilości piany. Często przez te właściwości przesuszają nasze włosy i powodują podrażnienia. W szamponach naturalnych będą zastąpione ekstraktami roślinnymi i olejami.

Po trzecie: maski i odżywki

W tym przypadku również musimy przetestować wszystko na sobie. Każdy włos jest inny, przez co potrzebuje różnych rodzajów pielęgnacji. Warto spróbować samemu zrobić odżywkę ze składników ukrytych w naszej lodówce. Wystarczy widelcem rozgnieść połówkę awokado, zmieszać to z jednym żółtkiem i nałożyć na umyte włosy. Po około dwudziestu minutach zmyć i cieszyć się pięknym wyglądem swoich włosów.

Sprawdź: https://www.pieknaona.pl 

I na koniec: oleje

Warto zainteresować się tematem olejowania. Zabieg ten polega na nałożeniu oleju na włosy parę godzin przed ich umyciem. Dzięki temu łuski włosa domykają się, a on sam jest dobrze dociążony, przez co unikamy elektryzowania się i przesuszenia. Wybór oleju zależy od potrzeb naszych włosów. Szczególnie polecany jest przede wszystkim olej kokosowy, oliwa z oliwek czy olej arganowy, ale istnieje o wiele więcej możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *