Kategorie
Porady

Jak wybrać dobry salon fryzjerski?

Powierzenie swoich włosów w rękach pierwszego napotkanego fryzjera może budzić pewne wątpliwości. Zapewne niejednokrotnie słyszeliście nieciekawą historię, jak rzekomo dobry fryzjer zniszczył komuś włosy… Farbowanie, cięcie czy różnego rodzaju zabiegi regeneracyjne do łatwych nie należą. Jak wiemy, nikt z nożyczkami w ręku się nie urodził! Jak zatem znaleźć dobrego fryzjera? Jak wybrać właściwy salon fryzjerski? Podpowiadamy!

Umiejętności techniczne

Brak znajomości reguł i technik fryzjerskich może utrudnić nam znalezienie odpowiedniego salonu fryzjerskiego. Zanim zatem wybierzesz konkretnego fryzjera, zwróć uwagę na ukończone kursy, certyfikaty i zdobywane przez lata doświadczenie. W dobie wszechobecnych social mediów topowi fryzjerzy bardzo chętnie dzielą się z potencjalnymi klientami wykonywanymi pracami i swoimi umiejętnościami fryzjerskimi. Sprawdź, co oferuje dany salon i wybierz rozsądnie.

Profesjonalny sprzęt – meble do salonu fryzjerskiego

Wydawać by się mogło, że wiedza, doświadczenie i nieustanny rozwój fryzjera są najważniejsze! Oczywiście bez tego ani rusz! Istotne jest jednak wyposażenie salonu i dbałość o szczegóły. W dobrym salonie nie może zabraknąć profesjonalnego sprzętu. Narzędzia wysokiej klasy to podstawowy element wyposażenia. Urządzenia użytku domowego nie zdadzą egzaminu w renomowanym miejscu. Sprawdź, na jakich materiałach pracuje twój fryzjer. Zdrowe i zadbane włosy to w końcu twoja wizytówka!

Co ważne, niekiedy zapominamy o naszej wygodzie. Pomijając kwestię wizualną, bo jak zapewne wiecie, gusta są różne, dobrej jakości meble fryzjerskie to gwarancja niebywałego komfortu. Wizyta w salonie to dla wielu z was nie tylko odświeżenie włosów i nadanie im nowego wyglądu, lecz także zasłużony relaks, na który nie zawsze jesteśmy w stanie sobie pozwolić. Jeżeli prowadzisz swój własny salon lub nie wiesz na, co zwrócić uwagę przy wyborze fryzjera, zajrzyj koniecznie na stronę – https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h. Znajdziesz tam wszystko, co potrzebne do aranżacji wnętrza oraz wskazówki, jak znaleźć idealny salon.

Komunikacja to podstawa

Niezależnie od zabiegu, na który się zdecydowałaś wizyta u fryzjera, może potrwać naprawdę długo. Ostre cięcie, farbowanie, zabieg keratynowy… Wszystko to wymaga czasu! Ważne, aby komunikacja z fryzjerem była na wysokim poziomie. Dobry fryzjer powinien już na początku zapytać o twoje wymagania i oczekiwania wobec ostatecznego rezultatu i dostosować planowane zabiegi pielęgnacyjne do stanu twoich włosów. Jeżeli ich stan pozostawia wiele do życzenia, stylista może wręcz odmówić wykonania zabiegu. Zwróć uwagę, na jego podejście i nastawienie do klientów!

Higiena

Renomowane salony fryzjerskie kładą spory nacisk na higienę i dezynfekcję miejsca pracy. Czystość i porządek to wręcz ich obowiązek. Przyjmując kilku bądź kilkunastu klientów dziennie, zachowanie środków ostrożności jest niebywale ważne. Narzędzia pracy powinny być czyszczone i dezynfekowane tuż po każdym użyciu. Jeżeli zauważyliście niepokojące sygnały, a higiena w salonie to dość sporna kwestia, omijajcie to miejsce szerokim łukiem.

Reklamacja

Praca fryzjera to nie łatwe zajęcie. Umiejętności fryzjerskie są nabywane latami. Profesjonalni fryzjerzy powinni nieustannie stawiać na rozwój i nie spoczywać na laurach. Wpadki i błędy mogą jednak zdarzyć się nawet w najlepszym salonie… Upewnij się wcześniej, czy istnieje możliwość reklamacji, jeśli efekt nie będzie zadowalający. Decydując się na wizytę u fryzjera, powierzasz mu swoje włosy. Jeżeli dojdzie do zniszczenia włosów, fryzjer powinien zaproponować zniżkę, dodatkowy zabieg pielęgnacyjny czy zwrot pieniędzy.

Sprawdź opinie o salonie

Bardzo często trafiamy do konkretnego salonu z polecenia naszych bliskich czy znajomych. Niemniej jednak każdy z nas ma inne wymagania. Być może uzyskany rezultat nie spełni twoich oczekiwań, mimo że koleżanka z pracy wyszła z salonu z uśmiechem na twarzy. Zanim zdecydujesz się na konkretny salon, sprawdź jego opinie, które powinny stanowić swego rodzaju wyznacznik. Pamiętaj, że twoja satysfakcja jest najważniejsza, a korzystanie z usług salonu o niskiej średniej ocen może nieść katastrofalne dla twoich włosów skutki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *