Kategorie
Moda Porady

Jak się ubrać zimą przy +10 stopniach?

Zima najczęściej nie rozpieszcza, jeśli chodzi o temperatury – silne mrozy zmuszają do kupna ciepłych, puchowych kurtek, grubych szali i czapek oraz ocieplanych butów. Wszyscy przyzwyczajamy się do ubierania mnóstwa warstw odzieży, aby nie zmarznąć. Co jednak zrobić, kiedy temperatura stopniowo zaczyna rosnąć?

Tak bardzo wszyscy przyzwyczajamy się do mrozów, że łatwo zapominamy, że ubiór należy dostosować do temperatury panującej na zewnątrz. I jest to najczęstszy błąd, który popełnia wiele osób – nie zważając na ocieplenie, dalej ubiera się w grube, puchowe kurtki, jakby wciąż było niesamowicie zimno. Jest to prosta droga do przegrzania organizmu, który i tak jest osłabiony po chłodnej jesieni i zimie, oraz zafundowania sobie choroby. Z drugiej strony są osoby, którym wydaje się, że +10 stopni to idealnie wiosenna temperatura i ubierają się w letnie, cienkie kurtki bądź sweterki. Efekt tego jest taki sam – choroba.

O czym więc pamiętać, kiedy temperatura podczas zimy zaczyna rosnąć? Przede wszystkim warto zmienić kurtkę na nieco cieńszą – ta puchowa, zimowa nie sprawdzi się, kiedy się ociepli. Doskonała będzie ta, którą nosi się podczas chłodniejszych, jesiennych dni. Nie można również zapomnieć o butach – również nie warto wybierać ocieplanych kozaków. Szalik, czapkę oraz rękawiczki warto zostawić w domu, szczególnie jeśli temperatura dochodzi do 7 stopni Celsjusza czy jeszcze wyżej. Na lekką czapkę powinny zdecydować się osoby, które mają problemy z chorymi zatokami – nie pozwoli ona na zbytnie wychłodzenie, ale również nie rozgrzeje głowy zbyt mocno. Na wieczory można jednak zdecydować się na cieplejszy, zimowy ubiór, jeśli oczywiście temperatura mocno spada.

Warto zaopatrzyć się w jesienne płaszczyki również na zimę (tutaj przykłady). Ciekawe propozycje można znaleźć w internetowych sklepach. Kiedy temperatura zaczyna rosnąć, a silne mrozy odchodzą w niepamięć nie można zapomnieć o dostosowaniu ubioru do tej, która panuje na zewnątrz, nie bacząc na to, że w głowie stale gości myśl, iż jest to przecież zima. Szczególnie, że przegrzanie organizmu może być niebezpieczne i skutkować różnymi chorobami.

W odpowiedzi na “Jak się ubrać zimą przy +10 stopniach?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *