Kategorie
Porady

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny będą niesamowicie ważnym dla Twojej ukochanej wydarzeniem. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na tradycyjną prośbę w gronie najbliższych osób, czy zaskoczysz swoją wybrankę bardziej nietypowymi oświadczynami, możesz mieć pewność, że zapamięta ona ten dzień do końca życia. Najważniejszą rzeczą, którą musisz wybrać, jest oczywiście pierścionek.
Z pewnością kryterium, jakie weźmiesz pod uwagę jakie pierwsze, będzie cena. Nieprawdą jest to, co często można usłyszeć w zagranicznych filmach, że koszt pierścionka zaręczynowego powinien wynosić więcej niż miesięczna wypłata. Przede wszystkim przecież musi Cię być na niego stać, jeśli więc nie masz nieograniczonych funduszy, nie musisz brać kredytów, aby go kupić – Twoja ukochana przecież zna Twoje zarobki, więc z pewnością będzie wolała brak długów i tańszy pierścionek.
Koniecznie musisz dowiedzieć się, jaki rozmiar palca ma Twoja ukochana. Możesz w tym celu podpytać jej koleżanki, które na pewno będą zachwycone, że chcesz się oświadczyć i z pewnością chętnie pomogą, jej mamę, jeśli chcesz jej zdradzić swoje plany lub sam dyskretnie możesz to sprawdzić. Nawet jeśli nie trafisz nie przejmuj się – pierścionek będziesz mógł zwęzić lub poszerzyć.
Kolejną ważną kwestią jest kruszec, z którego będzie wykonany pierścionek. Najpopularniejsze jest oczywiście złoto żółte, jednak jeśli widzisz, że Twoja ukochana go nie nosi, bo go nie lubi, śmiało możesz wybrać ten wykonany ze złota białego. Musisz się przy tym liczyć z tym, że białe złoto jej zazwyczaj nieco droższe niż żółte.
I ostatnia kwestia – wygląd pierścionka. Klasyczny pierścionek zaręczynowy wykonany jest ze złota żółtego i ma białe kamienie. Jeśli więc nie jesteś pewien, jaki kolor będzie dla ukochanej idealny, śmiało możesz zdecydować się na tą bezpieczną wersję. Jeśli jednak masz pewność, że Twoja wybranka lubuje się w czerwieni lub błękitach i często nosi ozdoby w tych kolorach, nie wahaj się – kup pierścionek właśnie w takiej kolorystyce.
Jeśli będziesz pamiętał o powyższych zasadach, z pewnością wybierzesz idealny pierścionek zaręczynowy, który Twoja wybranka z dumą i radością będzie nosiła na palcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *