Kategorie
Moda Trendy

Ekologiczna moda- 5 inspiracji na bycie eko

Ekologiczna moda to odpowiedź na stałą eksploatację środowiska naturalnego w procesie produkcji ubrań. Idąc do sklepu po kolejne stylizacje rzadko zastanawiamy się nad ich powstawaniem i wpływem na otoczenie. Jednym z głównym wyznaczników jest cena, która, gdy jest bardzo atrakcyjna, najczęściej oznacza niekorzystne warunki produkcji. Ekologicznie nie znaczy jednak drożej. Wystarczy poznać sposoby, dzięki którym ekologia okaże się przyjemna, tania i modna!

Ekologiczny materiał, czyli jaki?

Przy wyborze ciuchów sprawdź z czego zostały wykonane. Warto wybierać ubrania z materiałów naturalnych takich jak len, bawełna organiczna, czy bambus. Produkcja materiałów takich jak bawełna, wełna i tworzywa sztuczne niesie ze sobą ogromne zanieczyszczenie środowiska. Należy zwrócić uwagę także na miejsce produkcji. Ubrania produkowane lokalnie to ograniczenie wyzysku w fabrykach odzieżowych trzeciego świata i uniknięcie zanieczyszczeń związanych z transportem.

Sharing economy- co to takiego?

Sharing economy, czyli tak zwana gospodarka dzielenia się, to idealne rozwiązanie w modzie, zwłaszcza gdy potrzebujemy stylizacji na jedno wyjście. Warto, zamiast kupowania, wypożyczyć ubrania. Na rynku dostępne są punkty umożliwiające wynajęcie okazjonalnych kreacji, a nawet powstaje pierwsza w Polsce, proponująca casualowe out-fity- Biblioteka Ubrań. Warto również zajrzeć do szaf siostry i przyjaciółki, może skrywa się tam, wymarzona na dane wyjście, kreacja?

ekologiczna moda
Biblioteka Ubrań

Ekologiczna torba

To oczywiście „szmacianka”. Lniana torba doskonale prezentuje się zarówno do biznesowych, jak i codziennych stylizacji. Można przywieźć ją z wakacji, wydrukować na niej motto życia, czy logo firmy. Torba ta sprawdza się także pod względem praktycznym. Nadaje się zarówno na zakupy, jak i na wyjście do pracy.

Co zrobić z ciuchami, których nie nosisz?

Przerób je! Czasami wystarczy niewiele, by dodać ubraniom nowego blasku. Przejrzyj dawno nienoszone stroje i przemyśl co sprawia, że nie lubisz ich nosić. W internecie znajdziesz mnóstwo inspiracji dotyczących prostych przeróbek. Nie musisz umieć szyć, wystarczy odrobina chęci.

ekologiczna moda

Nie wyrzucaj ubrań, moda wraca

Czasami przechowanie jednej kurtki może oznaczać zaoszczędzone pieniądze za 3 sezony. Moda lubi się powtarzać, dlatego przed wyrzuceniem ubrań dwa razy zastanów się, czy na pewno już nigdy Ci się nie przydadzą. Gdy po prostu Ci się znudziły być może warto odłożyć je na wyższą półkę i poczekać aż wrócą do łask.

 

Ekologiczna moda nie jest tylko trendem, a nowym sposobem myślenia. Warto zainteresować się ochroną środowiska od najprzyjemniejszej strony, jaką jest moda. Dzięki byciu eko, można jedynie zyskać, a do tego być na topie.

stop-infections.net

2 odpowiedzi na “Ekologiczna moda- 5 inspiracji na bycie eko”

Torby eko, handmade powinny być przyszłością! Jeśli nie zmienimy postępowania większości ludzi i nie zaczniemy być bardziej proekologiczni biada nam 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *