Kategorie
Moda

Srebrna biżuteria – co wziąć pod uwagę, wybierając ją?

Bez wątpienia biżuteria ze srebra to jeden z najczęstszych biżuteryjnych wariantów. Jest ogólnodostępna i tańsza od innego popularnego szlachetnego kruszcu, jakim jest złoto. Jednak wybierając tego typu ozdoby, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, aby zakup w pełni nas zadowalał i spełniał oczekiwania.

Złoto albo srebro

Jedną z podstawowych zasad w temacie biżuterii brzmi, że nie powinno się łączyć złota ze srebrem. W tym przypadku należy bezwzględnie zachować umiar i postawić tylko na jeden ze szlachetnych kruszców. W przeciwnym razie osiągniemy niezamierzony efekt „prowincjonalnej” damy.

Biżuteria a budowa ciała

Wbrew pozorom nasza postura ma znaczenie. Kobiety drobne i niewysokie powinny raczej wybierać delikatną biżuterię – subtelny łańcuszek z zawieszką i kolczyki to najlepsze rozwiązanie. Panie filigranowe będzie przytłaczał masywny naszyjnik ze srebra czy zbyt okazałe kolczyki, ale już tego rodzaju biżuteria jest wskazana dla kobiet o pełniejszych kształtach czy wysokich. Tymczasem mając krótką szyję, warto nosić długie łańcuszki i naszyjniki, najlepiej w towarzystwie głębszych dekoltów. Długa szyja będzie się natomiast lepiej prezentować w towarzystwie krótkich kolczyków oraz naszyjnika zbliżonego kształtem do obroży. Oryginalną srebrną biżuterię (np. kolczyki, broszki), znajdziesz w KodyMody.com.

Jakie kolczyki wybrać do kształtu twarzy?

Większość pań wybierając srebrne kolczyki, nawet się nie zastanawia, czy będą one pasować do ich kształtu twarzy i ma na względzie przede wszystkim walory estetyczne. Tymczasem wybór odpowiedniego modelu może wyrównać proporcje twarzy. I tak dla okrągłej twarzy najlepiej sprawdzą się długie i zwisające kolczyki. Twarz kwadratowa najlepiej będzie się prezentować w towarzystwie kolczyków w kształcie koła, „łezki” lub owalu. W ten sposób złagodzimy rysy twarzy. Twarzy kwadratowej zdecydowanie odradzane są kolczyki o ostrych krawędziach, na przykład prostokątne. Z kolei kobiety o twarzy przypominającej kształtem odwrócony trójkąt powinny wybierać kolczyki, które będą szersze u dołu, a węższe w górnej części, a najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla nich będą te kuliste i owalne. Najbardziej uprzywilejowanym kształtem twarzy jest owal. W takim przypadku można sobie pozwolić na praktycznie każdy rodzaj kolczyków.

Srebrna biżuteria – co trzeba wiedzieć?

Srebrna biżuteria prezentuje się bardzo stylowe, choć upływ czasu nie jest dla niej zbyt łaskawy, dlatego szybko śniedzieje. Chyba że wybierzemy srebro rodowane, którego jest droższe, ale za to nie utlenia się tak szybko.

Poza tym srebrna biżuteria powinna mieć również specjalne oznakowanie, czyli tzw. próbę, gdyż tak naprawdę wszelkie kolczyki, pierścionki, naszyjniki powstają na bazie stopów, gdzie srebro jest łączone z innym metalem twardym. Próba wskazuje nam, ile szlachetnego kruszcu znalazło się w stopie.

Nie zapominajmy też, że srebrna biżuteria wymaga systematycznej i odpowiedniej konserwacji, aby wiele nie straciła ze swojego pierwotnego uroku. W tym celu można zakupić specjalny preparat bądź wykorzystać domowe sposoby. Pamiętajmy też, że biżuteria ze srebra nie lubi towarzystwa innych szlachetnych metali, dlatego najlepiej przechowywać ją w osobnych pudełeczkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *