Kategorie
Porady

Kilka uniwersalnych porad dla współczesnego męzczyzny

Jakie cechy i rzeczy powinien posiadać każdy współczesny mężczyzna? W tekście znajdziecie kilka uniwersalnych porad dla współczesnego mężczyzny. W dzisiejszym świecie znajdziemy wiele wzorców jak powinien wyglądać i zachowywać się mężczyzna. Wygląd jest rzeczą ważną, lecz nie wystarcza do tego, aby cieszyć się szacunkiem i uznaniem w oczach otoczenia. Należy również pamiętać o sprawach mniej istotnych na pierwszy rzut oka, takich jak: kultura osobista, odpowiedni uścisk dłoni, zadbane włosy czy zarost. 

Solidna para butów

Pamiętajmy, aby nigdy nie lekceważyć elementu garderoby jakim są buty. Najbardziej skrajne punkty sylwetki, czyli włosy i buty, najbardziej przyciągają spojrzenie innych osób. Brudne, zaniedbane, słabej jakości buty będą pozostawiały w innych negatywne odczucie Twojej osoby.

Garnitur

Nie musisz kupować markowego garnituru, ważne aby dobrze na Tobie leżał i miał klasyczny krój. Jeśli posiadasz tylko jeden garnitur, powinien być koloru granatowego.

Uśmiech

Polacy jeszcze niezbyt często doceniają uśmiech na twarzy, a jest on bardzo ważny, stajemy się wtedy lepiej odbierani przez otoczenie. Świeży oddech i zadbane zęby, to także sprawy, o które w tym momencie powinniśmy zadbać.

Dystans

Powaga w każdym momencie to coś, co buduje między ludźmi wyobcowanie. Reagowanie na każdą, nawet najmniejszą uszczypliwość z powagą, może łatwo wyprowadzać z równowagi. Opanowanie, spokój i dobry humor to rzeczy, dzięki którym będziesz lepiej odbierany przez innych.

Punktualność

Nic tak mocno nie irytuje jak mocno spóźniona osoba, lepiej być gdzieś 15 minut wcześniej niż 15 za późno. Jeśli wiemy, że spóźnienie jest nieuniknione, warto poinformować o tym osobę, z którą mamy się spotkać.

Zadbane włosy

Nasz wizerunek powinien być spójny, a włosy jako skrajny punkt ciała przyciągają uwagę rozmówcy. Włosy więc powinny być zadbane.

Biała koszula

Każdy mężczyzna w swojej garderobie powinien posiadać ich nawet kilka. Są uniwersalne, pasują zarówno do garnituru, jak i stylu casualowego, wystarczy podwinąć rękawy i odpiąć dwa guziki.

Perfumy

Zapach jest elementem naszego wizerunku. Nie kupuj mnóstwa różnych zapachów. Skup się na dwóch, trzech, które będą Twoim znakiem rozpoznawczym.

Porządny uścisk dłoni

Kiedy podajemy dłoń drugiemu mężczyźnie, uścisk powinien być pewny i silny. Podczas podania dłoni warto pamiętać o kontakcie wzrokowym.

Własny styl

Ostatnio rzeczą jaką powinien posiadać każdy mężczyzna, jest własny styl. Własny styl tworzy kilka rzeczy, które nachodząc na siebie, tworzą nasz wizerunek. Stylem tym są odpowiednio dobrane perfumy, charakterystyczne poczucie humoru czy sposób ubierania się.

Mam nadzieję, że powyższe kilka uniwersalnych porad dla współczesnego mężczyzny wam się spodobało. A co Wy byście dodali jeszcze do powyższego zestawu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *