Kategorie
Porady

Odżywki do paznokci – jakie wybrać?

Każda z nas chce mieć zdrowe, piękne i zadbane paznokcie, prawda? Pewnie, że tak, dlatego na naszej półce w łazience często pojawia się odżywka. Ale oprócz odżywek, ważna dla paznokci jest odpowiednia pielęgnacja, o której często zapominamy.

Dla każdej z nas paznokcie są bardzo ważne. To właśnie z nich inni mogą wiele odczytać o naszym charakterze. Przecież to właśnie na paznokcie zwracamy uwagę przy poznaniu kogoś nowego.

Na co możemy podzielić odżywki?

Odżywki do paznokci możemy podzielić na dwie grupy: pierwsze to odżywki płynne tj. balsamy, oliwki i żele, mające na celu odżywienie paznokci i zachowanie stałego poziom ich nawilżenia. Najlepiej zastosować je na paznokcie świeżo po zmyciu lakieru, albo zrobić z tego element codziennej pielęgnacji. Paznokcie na pewno będą Ci za to wdzięczne.

Druga grupa odżywek to odżywki w formie lakieru. Te uszczelniają płytkę paznokcia, nie pozwalają na urazy i ogólnie działają wzmacniająco.

Stosowanie odżywek do paznokci

W dzisiejszych czasach, gdzie dłonie i paznokcie bez przerwy są narażone na kontakt z detergentami, ważne jest, by odżywkę stosować cały rok. W zależności od tego, czy zdecydujesz się na odżywkę w formie balsamów czy lakieru, powinnaś wiedzieć jak ją odpowiednio zastosować by zadziałała i Twoje paznokcie cieszyły oczy. Na drogeryjnej półce jest ich przecież pełno i dla każdej z nas się coś znajdzie. Panie, które nie chcą malować paznokci, mogą użyć odżywki jako samego lakieru. Na rynku dostępne są również lakiery z odżywkami, które też są godne wypróbowania.

Zastosowanie odżywki do paznokci opisane jest na ulotce. Pamiętaj, by przed użyciem dokładnie się z nią zapoznać. Aby preparat zadziałał, ważne jest, by nakładać ją zawsze na dokładnie osuszone paznokcie i pamiętać, żeby omijać skórki. Takie preparaty nie działają na skórki. Do odżywienia skórek istnieje specjalna odżywka do skórek. Nie powinno się nakładać jej na paznokcie, którym niedawno był wykonywany manicure. Więc jeśli wybrałaś odżywkę 2w1 powinnaś nakładać ją dwa dni pod rząd a następne zmyć. Stosować systematycznie przez 2-3 tygodnie. Potem wystarczy tylko raz jako podkład pod lakier właściwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *