Kategorie
Porady

Jak łączyć ze sobą kolory ubrań

Zastanawiasz się co zrobić, aby Twoje stylizacje wyglądały dobrze? Jak dobierać kolory, aby pasowały do Twojej urody? Sprawdź czego się wystrzegać oraz jak przyciągnąć uwagę swoim ubiorem.

Zasada 3 kolorów

Polega na skomponowaniu stylizacji z nie więcej niż 3 kolorów. Chodzi o to, aby dobrać ubrania tak, aby wyeksponować nasze największe atuty.

Wiele osób uważa, że gdy przekroczymy próg 3 kolorów stajemy się mniej atrakcyjni. Dla mózgu największą harmonie tworzą maksymalnie 3 kolory.

Mówi się, że im mniej kolorów tym lepiej. Łatwiej jest zachować harmonię i elegancję. Decydując się na zasadę 3 kolorów możemy wybrać 3 różne elementy w 3 kolorach i z pewnością będą one dobrze skomponowane.

Zasada ta dotyczy wszystkich elementów garderoby od legginsów, aż po stroje wieczorowe.

Zgodnie z temperaturą

Dobieranie kolorów zgodnie z temperaturą to bezpieczny i sprawdzony sposób. Ciepłe z ciepłymi, a zimne z zimnymi.

Możemy połączyć ciepłe odcienie czyli: czerwony, brązowy pomarańczowy, lub zimne – fioletowy czy niebieski.

Ciemny z ciemnym – mówimy nie

Takie zestawienia zazwyczaj wyglądają smutno i ponuro. Nie powinno się łączyć ciemnych kolorów, bo po prostu nie wygląda to dobrze np. czerń z granatem lub czerń z brązem.

Pastele zawsze bezpieczne

Decydując się na pastelowe barwy zawsze masz pewność, że będą one do siebie pasowały. Najlepiej trzymać się delikatnych pasteli, które są modne więc nie trzeba obawiać się, że coś pójdzie nie tak, a nawet jeśli – nie będzie to mocno widoczne.

Wzory

Pamiętaj, że decydując się na wzorzyste elementy garderoby dobrze jest dobierać pozostałe części stylizacji w kolorach wzorów, np. jeśli decydujesz się na bluzkę w kwiaty, których kolory to: niebieski, zielony i czarny, to pozostałe części Twojego ubioru powinny ograniczyć się do tych kolorów.

Dodatki w złocie i srebrze

Złoto i srebro to też kolory, które wspaniale urozmaicają nasze stylizacje. Należy pamiętać o tym, że złoto zakłada się do ciepłych kolorów, a srebro do chłodnych. Jeśli ktoś robi odwrotnie, to popełnia błąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *