Kategorie
Porady

Akcesoria, które przydadzą się podczas dziergania

Dzierganie już dawno przestało być domeną babć i starszych kobiet. Idąc za trendami, coraz więcej kobiet rozpoczyna swoją przygodę z robótkami ręcznymi, a wiele z nich nawet sprzedaje swoje wyroby lub robi je na zamówienia znajomych. Jakie akcesoria – oprócz samych drutów, szydełek, włóczek – ułatwią pracę i będą przydatne podczas robienia na drutach lub szydełkowania? Sprawdź poniżej!

Zestaw szydełek – znajdź go w internecie

Jeśli jesteśmy na początku dziewiarskiej drogi i naszym jedynym narzędziem jest szydełko, które dostaliśmy od babci, zakup zestawu szydełek w pokrowcu, idealny na dłuższą podróż, będzie świetnym pomysłem – zarówno dla siebie, jak i jako prezent dla zapalonej dziewiarki. Jeśli tradycyjne zakupy nie są naszym ulubionym zajęciem i zdecydowanie bardziej wolimy te internetowe, to każdy miłośnik robótek ręcznych powinien poznać ten adres: https://centrumwloczek.pl. To tam znajdziemy adresy sklepów oferujące włóczki, kolorowe kordonki, druty i szydełka dobrej jakości. Przejrzymy produkty wielu producentów, porównamy ich właściwości i zdecydujemy się np. na najtańszy kordonek maxi, a gdy zachwyci nas włóczka puffy dostępna w innym sklepie z włóczkami, poszukamy wzornika, w którym znajdziemy instrukcję do zrobienia z niej swetra.

Akcesoria dla bardziej zaawansowanych

Doświadczone dziewiarki posiadają mnóstwo akcesoriów różnego rodzaju, choć nie ze wszystkich korzystają. Co może się okazać naprawdę przydatne na bardziej zaawansowanych etapach robótek ręcznych? Druty do warkoczy, czyli powykręcane druciki, dzięki którym robienie warkoczy będzie banalnie proste, a żadne oczka nie będą spadały. Najlepiej, jeśli taki drut będzie zbliżony rozmiarem do kompletu drutów używanych najczęściej.

Cążki to idealna alternatywa dla nożyczek. Dużo mniejsze, zmieszczą się do każdego organizera czy etui na narzędzia do dziergania, więc zawsze będą pod ręką, i świetnie sprawdzają się do cięcia wszystkich materiałów – nie trzeba już będzie strzępić zębów 😉

Pokrowce na druty własnej roboty

Druty przechowujemy zazwyczaj w oryginalnych opakowaniach, woreczkach, luzem lub też wbite w kłębki wełny. Wszystko jest w porządku do momentu, gdy okazuje się, że mamy już kilka (albo i kilkanaście) par drutów i coraz większy problem z odnalezieniem potrzebnych do danej robótki. Z pomocą przychodzi pokrowiec, który możemy zrobić samemu, wykorzystując wcześniej już wspomniane zakrzywione druciki do zrobienia warkoczy – uchwytów na druty. Taki pokrowiec może też służyć do przechowywania szydełek i małych akcesoriów.

Drobiazgi z kategorii „przyda się”

Małe, na pozór bardziej przydatne w krawiectwie, niż w dziewiarstwie, jednak firmy produkujące akcesoria do robótek ręcznych znalazły w tym sposób na biznes i stworzyły szereg drobiazgów, ułatwiających pracę na drutach czy szydełku. Zaliczyć tu można agrafki do nabierania oczek, szpilki do blokowania dzianin, igły do dzianin, markery do oczek czy też zatyczki na druty.

Dobrym pomysłem na prezent dla dziewiarki byłaby misa lub np. drewniany domek na motek – w środku umieszczamy włóczkę, przez otwór wyjmujemy nitkę i zaczynamy pracę nad kolejnym projektem bez włóczki plątającej się między nogami. Czy można sobie poradzić bez nich? Oczywiście, że tak. Jednak skoro coś ułatwia i przyspiesza pracę, to czemu z tego nie skorzystać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *