Kategorie
Lifestyle

Włóczka dobrej jakości – na co zwrócić uwagę?

Robótki ręczne obecnie cieszą się sporym zainteresowaniem. Przygoda z haftowaniem czy szydełkowaniem to jednak nie lada wyzwanie. Tworzenie rękodzieł wymaga dużych pokładów cierpliwości, opanowania konkretnych technik, a także zaopatrzenia się w odpowiedni sprzęt. Dobór podstawowego zestawu startowego nie jest jednak łatwym zadaniem. Z pomocą przychodzimy my! Podpowiemy, jak dobrać włóczkę do danej techniki, przedstawimy wam listę niezbędnych materiałów i sprawdzimy, czy tanie włóczki są rzeczywiście dobre!

Technika a dobór sprzętu

Dopasuj zakup niezbędnych materiałów wprost pod twe oczekiwania oraz obraną technikę. Zestaw do haftowania dla początkujących może znacznie różnić się od zestawu do robienia na drutach. Obierz idealną dla ciebie metodę i rozpocznij przygodę z robótkami ręcznymi. Poniżej przedstawiamy listę ważnych kwestii, których nie możesz pominąć. Oto one!

Włókna naturalne a syntetyczne

Podstawową zasadą klasyfikacji włókien jest podział na naturalne i syntetyczne. Cena naturalnych włókien robi jednak wrażenie, dlatego też nie są tak często wybieranym tworzywem. Cena zdecydowanie idzie w parze z jakością, niestety często sprawia, iż musimy szukać tańszych zamienników w postaci włókien syntetycznych.

Ciekawym rozwiązaniem, które nie uszczupli twojego portfela, jest bowiem połączenie obu tworzyw. Pamiętaj, że sztuczne materiały, takie jak akryl i poliester czy włókna syntetyczne nie są jednak dobrym izolatorem ciepła i nie uchronią cię przed wilgocią lub niską temperaturą.

Dopiero rozpoczynasz przygodę z haftowaniem czy szydełkowaniem? Koniecznie zajrzyj na stronę – https://zamotane.pl/pl/c/Wloczki/15. Jest to popularny sklep internetowy z włóczkami i innymi niezbędnymi produktami do obróbki ręcznej. Znajdziesz tam druty drewniane oraz najwyższej jakości materiały i artykuły włókiennicze. Robótki ręczne nabiorą nowego tempa, a ty szybko wzbijesz się na wyższy poziom!

Grubość – czy jest istotna?

Oczywiście. W przypadku robienia na drutach, im grubsza włóczka, tym lepiej. Ułatwi ci stawianie pierwszych kroków i usprawni dalszą pracę. Odpowiedz sobie na pytanie, co tak naprawdę chcesz stworzyć. Czy będzie to szal, czy zimowa czapka zależy wyłącznie od ciebie! Każdy rodzaj włóczki posiada inne parametry, a jej wybór powinien być dostosowany do planowanego rękodzieła. Zbyt gruba włóczka może nie zawsze się sprawdzić. Cienkie włóczki pozwalają natomiast na wiele, nie trudno jednak o błędy i niedociągnięcia. Będą one widoczne gołym okiem.

Zestaw startowy – co powinieneś kupić?

Bez kompletnego sprzętu nie stworzysz nawet najprostszego w wykonaniu projektu. Oprócz włóczki zainwestuj w dobrej jakości szydełko oraz druty. Dobierz sprzęt, tak aby w przyszłości uniknąć problemu z bardziej skomplikowanymi wzorami. Z czasem nabierzesz wprawy i nauczysz się samodzielnie dobierać materiał i grubość włóczki do planowanych rękodzieł. Początki bywają trudne. Kieruj się podstawowymi potrzebami.

Pielęgnacja – domowe sposoby

Robótki ręczne to fascynujące, a zarazem odprężające zajęcie. Niekiedy jednak zapominamy, iż stworzone przez nas dzieła wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Materiały włókiennicze niezależnie od ceny i jakości są bardzo delikatne, a niestosowanie się do istotnych zaleceń może doprowadzić do zniszczeń. Unikaj zatem prania ich w pralce.

Zarówno materiały syntetyczne, jak i naturalne powinny być prane ręcznie i płukane w letniej wodzie. Tym sposobem nie zniszczymy ich i nie doprowadzimy do zmechacenia tkaniny. Zrezygnuj też z wirowania i wykręcania. Wyprany sweter rozłóż na czystym ręczniku, połóż na prętach suszarki i pozostaw do wyschnięcia.

Nowe możliwości

Przemysł włókienniczy na obecną chwilę rozwija się bardzo prężnie, tym samym przedstawia nam produkty niebanalne, których nie może u ciebie zabraknąć. Ciekawym rozwiązaniem wśród miłośników robótek ręcznych jest włóczka puffy. Materiał jest delikatny, a przede wszystkim miękki. Nie potrzebujesz ani drutów, ani szydełka, by w kilka chwil sprawić dziecku uroczy kocyk.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Przy zakupie podstawowych narzędzi do pracy kieruj się kwestią kluczową, czyli preferencjami. Przemyśl dokładnie, na jakim efekcie ci zależy i czego oczekujesz od wybranych materiałów. Sprawdź, czy materiał jest miły w dotyku, a wersja kolorystyczna jest w pełni zgodna z twoimi upodobaniami. Zwróć także uwagę czy wybrany przez ciebie sklep z włóczkami oferuje asortyment wysokiej jakości. Z pewnością ułatwi ci to dalsze zakupy, a tworzenie kolejnych dzieł zacznie sprawiać ci sporo satysfakcji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *