Kategorie
Moda

Dlaczego warto ubierać się modnie?

Styl i sposób ubierania się wpływają bezpośrednio na to, jak postrzegają nas inni. Zapewne powiedzenie jak Cię widzą, tak Cię piszą nie jest Ci obce. Odpowiednio dobrany strój wpływa nie tylko na otoczenie, ale również na Twoje samopoczucie. Do tego potrzebna jest umiejętność dopasowania outfitu do sytuacji. Nie musisz być modowym freakiem i czytać w kółko o obowiązujących trendach w modzie. Wystarczy, że co jakiś czas zorientujesz się, co króluje na wybiegach. Jeśli do tej pory moda była Twoją słabą stroną, to my podpowiemy Ci, dlaczego warto ubierać się modnie, a kolejne kroki należą do Ciebie.

Twoja atrakcyjność fizyczna wzrasta

Społeczeństwo w dzisiejszych czasach jest bardzo oceniające. Lepiej odbiera się tych, którzy są ładniej ubrani. Przyjemniej się patrzy na kogoś, kto ma modne dodatki, ubrania, buty i jeśli to wszystko dodatkowo ze sobą współgra, to bez dwóch zdań taka osoba będzie cieszyła się większym zainteresowaniem niż ta przeciętnie ubrana. Istnieją badania, które dowodzą, że dobrze ubrani i wyglądający ludzie mają większe powodzenie w życiu. Ich atrakcyjność fizyczna jest dużo większa – kobiety mają większe powodzenie u mężczyzn, a mężczyźni u kobiet. Wszystko dzięki właściwej i modnej prezencji. Przekonaj się do modnych ubrań i dodatków, a zobaczysz, że to zaowocuje.

Podnosi się Twoja samoocena

Ubiór ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Odpowiednio dobrany strój potrafi wiele zdziałać, np. dodać pewności siebie. Co działa również w drugą stronę – może ją odebrać – czego by nikt nie chciał. Kobiecości i seksapilu doda koronka czy seksowna bielizna pod strojem, nawet jeśli nikt jej nie widzi. To (w przypadku płci żeńskiej) kobieta ma się czuć pewnie i dobrze. Modnie, to znaczy z wyczuciem i z sercem. To znaczy, że poświęca się trochę czasu na przygotowanie odpowiedniego outfitu, by pasował on do okazji. Jak będzie wyglądał i czuł się dyrektor ds. marketingu, przychodząc na ważne spotkanie biznesowe w dresie? Po pierwsze wyrazi ubiorem brak szacunku do pozostałych członków spotkania, po drugie, nie będzie miał takiej pewności siebie, jakiej dodałby mu garnitur. Sposób ubierania się wyraża nas samych, nasze samopoczucie, nasz aktualny stan emocjonalny i wszelkie manifestacje.

Twoje pierwsze wrażenie jest idealne

Ubiór jest jednym z elementów, na które u drugiego człowieka zwraca się uwagę w pierwszej chwili. Pierwsze wrażenie ciężko zmienić i ma się zaledwie kilkanaście sekund, by je zrobić z efektem wow. Nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba będzie zrobić na kimś pierwsze wrażenie, dlatego warto zawsze wyglądać modnie.

W tych sytuacjach na pewno musisz się mocno postarać i w szczególności zadbać o swój strój: rozmowa kwalifikacyjna, randka, spotkanie z rodzicami drugiej połówki, spotkania biznesowe, przemowy przed większym gronem i wiele innych.

Zwiększasz prawdopodobieństwo dostania posady

Bywa tak, że na rozmowach kwalifikacyjnych o posadę ubiegają się 3 osoby na raz. Niestety, ale większe szanse mają ci, którzy są ubranie schludnie, na czasie i dobrze wyglądają. Poprzedni punkt dużo tutaj wnosi. Wyczucie stylu i dopasowanie ubioru do sytuacji potrafią dużo powiedzieć o człowieku. Mimo że nie szata zdobi człowieka. W tym wypadku często niestety zdobi. W niektórych zawodach ubiór bardzo pomaga w pracy, ponieważ klient ma z człowiekiem bezpośredni kontakt. Klienci chętniej nawiązują kontakty z ładnie prezentującymi się przedstawicielami firmy.

Dodajesz sobie inteligencji

Ubierając się modnie, podkreślasz swój profesjonalizm i pokazujesz, że odpowiednio do sytuacji dobierasz outfit. Osobie, z którą rozmawiasz, będzie się wydawało, że rozmawia z kimś kompetentnym i z kimś na wyższym stanowisku, niż jakby Twój ubiór, co za Tym idzie również Ty, był przeciętny. Modny i pozytywny wizerunek to również wyraz szacunku dla rozmówcy. Potencjalny klient na pewno odczuje, że jest szanowany i traktowany poważnie.

Wyraź swój profesjonalizm i szacunek dla słuchacza przez ubiór również na: konferencjach, wykładach, lekcjach, szkoleniach lub spotkaniach biznesowych. Przykładów jest wiele, od Ciebie zależy, gdzie zechcesz się wykazać jako osoba, która zna się na temacie.

Podsumowanie

Nawet jeśli do tej pory moda to nie był Twój konik, to teraz koniecznie musisz spróbować, jak to jest ubierać się modnie. Powyższe wskazówki, dlaczego warto to robić, pomogą Ci to zrozumieć i ułożyć w całość. Postaw na styl i na siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *