Kategorie
Lifestyle

Robótki ręczne z wełny – co zrobić na początek?

Robótki ręczne powróciły do nas w wielkim stylu i coraz więcej młodych osób sięga po druty, szydełka i kolorowe włóczki, by stworzyć coś niespotykanego. Początki takiej pracy nie są łatwe, dlatego też stworzyliśmy krótki poradnik na temat robótek ręcznych z wełny i mamy nadzieję, że okaże on się przydatny w rozwoju dziewiarskiej drogi.

Znajdź idealne miejsce do zakupów

Zakupy dziewiarskie bardzo często robione są pod wpływem chwili, gdy na spacerze widzisz sklep z włóczkami, decydujesz się wejść do środka i zauważasz kilka kolorów wełny, które na pewno ci się przydadzą. W efekcie tego, w domu masz różne, piękne i tanie włóczki i nie wiesz, do czego ich użyć. Jeśli chcesz tego uniknąć, to może lepszym pomysłem będą zakupy online? Znajdź swój sklep internetowy z włóczkami lub sklep stacjonarny w Twoim mieście, w którym kupisz wszystko od A do Z, a planowanie robótek na pewno będzie łatwiejsze. Na stronie: https://centrumwloczek.pl, gdzie zebrani są producenci znanych marek i wiele włóczek i kordonków takich jak np.: włóczka puffy, kordonek stokrotka czy kordonek maxi, znajdziesz również adresy sklepów gdzie możesz zrobić zakupy.

Proste projekty z wełny

Nie ma sensu zaczynać od skomplikowanych form i wzorów, ponieważ praca nad nimi może nas jedynie zniechęcić do dalszych zmagań z drutami, a ma to być przecież przyjemność, czas na relaks i odpoczynek od codziennych obowiązków. Nauka wymaga praktyki – nie możesz się poddawać po pierwszej nieudanej robótce. Gruba włóczka i grube druty to zestaw idealny na pierwsze zmagania z drutami, ponieważ ewentualne błędy czy nierówności nie są tak widoczne.

Najlepiej jest zrobić kilka prostych szalików, dzięki którym nabierzemy wprawy w pracy z drutami i wełną, i które dodadzą nam odwagi do kolejnych projektów. Jako że temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, możesz zaopatrzyć całą rodzinę w nowe, ręcznie zrobione szaliki, a później także w czapki z kolorowymi pomponami. Wełniane wyroby idealnie sprawdzą się jesienią i zimą, więc nie ma na co czekać!

Jeśli już czujesz się na siłach na kolejny projekt, stwórz unikalną poszewkę na poduszkę w ulubionym kolorze. Możesz ozdobić ją pomponami albo jakimś „warkoczowym” wzorkiem. Taki wełniany dodatek na pewno ociepli wnętrze każdego domu.

Robótki ręczne z wełny to idealny sposób na spędzanie wieczorów, szczególnie gdy później można pochwalić się nowym, zrobionym samemu, swetrem. W sklepach ceny swetrów z wełny są coraz wyższe, ale przy odrobinie cierpliwości, znajdziesz idealny kolor i rodzaj wełny, i zrobisz swój ciepły sweter samemu.

Co zrobić z resztek wełny?

Masz w domu resztki kilku motków wełny? Na pewno się nie zmarnują! Pojedyncze, niewykorzystane motki, które zakupiłaś pod wpływem chwili („ten kolor na pewno mi się przyda!”), resztki włóczek pozostałe po wydzierganiu swetra czy rozprute dzieła, do których już nie wróciłaś – zna to każda dziewiarka. Co z nimi zrobić? Na przykład pleciony szalik – bardzo szybki do wykonania, idealny na zużycie pozostałości. Wystarczy dobrać pasujące do siebie kolory wełny i podzielić je na trzy równe pasma. Z jednej strony zwiąż je supłem i od tego miejsca zacznij zaplatać warkocz, uważaj tylko by pojedyncze nitki się nie poplątały. Zakończ takim samym supłem, jak na początku i szalik jest gotowy.

Wełniane robótki ręczne nie są trudne, jednak – jak przy wszystkim – trzeba trochę cierpliwości i dużo praktyki, a każdy kolejny projekt będzie trudniejszy i sprawi ci większą przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *