Kategorie
Porady

Jak wybrać szpilki?

Większość kobiet nie wyobraża sobie życia bez szpilek. Niektóre modele szpilek zajmują szczególne miejsce w życiu kobiet i szczególne miejsce w szafie. Rodzajów obuwia jest cały ogrom, jednak  jak wybrać te najlepsze, najwygodniejsze i najbezpieczniejsze? Poniżej dajemy Wam kilka wskazówek, którymi powinnyście się kierować przy wyborze nowych szpile.

1. Zapięcie

Koniecznie zwracaj uwagę na to, czy but nie jest dla Ciebie zbyt luźny, jeśli przy chodzeniu noga wychodzi chociaż delikatnie z buta, zrezygnuj z nich, na dłuższą metę nie będą dla Ciebie wygodne i bezpieczne. Szpilki powinny bardzo dobrze trzymać się nogi, a Ty nie powinnaś zauważać, żadnego poruszania się stopy w bucie. Jeśli szpilki mają zapięcie lub paski, takie zabezpieczenie powinno być dla Ciebie wygodne i nie powinna obcierać Twojej stopy.

2. Podeszwa

Podeszwa powinna być miękka. Chodzenie na szpilkach z twardą podeszwą po dłuższym czasie jest niewygodne, a nawet może okazać się bolesne. Wybieraj takie szpilki, które mają skórzaną podeszwę lub są wykonane z innego miękkiego materiału. Odradzamy drewnianej lub plastikowej podeszwy, być może ładnie wygląda, ale na pewno się nie sprawdza.

3. Obcas

W przypadku obcasa należy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Po pierwsze na wysokość szpilki. Nie każda kobieta poradzi sobie z eleganckim chodzeniem na szpilce o wysokości 18 cm. ale już 9 cm. może być dla niej optymalne, a mniejsza ilość centymetrów na pewno nie odbierze jej uroku, najważniejsze to czuć się pewnie na wysokości. Kolejną rzeczą jest grubość obcasa, czym szpilka jest grubsza, tym stabilniejsza, a co za tym idzie, chodzenie jest pewniejsze. Warto również zwrócić na położenie obcasa, szpilka powinna być pod samym środkiem pięty, wtedy najłatwiej zachować stabilność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *