Kategorie
Porady

Jak dobrze przygotować się do imprezy weselnej?

Jest kilka imprez w naszym życiu, do których przygotowanie jest porównywalne z ogromnym wyczynem sportowym. Wesele to właśnie jedna z tych imprez, która wymaga specjalnego nakładu pracy w nasz wizerunek.
Najpierw długie poszukiwanie sukni, później kilkugodzinna pielęgnacja, wreszcie wizyta u fryzjera.
Rzeczy do załatwienia jest całe mnóstwo, a i czasu jaki należałoby rezerwować na te wszystkie działania z pewnością by zabrakło. Grunt zatem w tym, by dobrze się zorganizować i umiejętnie dobrać strój, makijaż oraz dodatki.

Idąc na wesele lub inne imprezy o podobnym rozmachu przede wszystkim staramy się zachwycić wszystkich swoim wyglądem. Nie ma znaczenia, ile wydamy na suknię, czy buty. Musi być elegancko i jednocześnie bardzo wygodnie, tak by móc przetańczyć kilkanaście godzin, bez obaw, że możemy nie dać rady.

Jak powinniśmy przygotować się do wesela, by wyglądać świeżo i nienagannie przez kilkanaście godzin?
Po pierwsze dobierzmy odpowiedni makijaż. Nie liczy się ilość, ale jakość produktów, które w nim zastosujemy. Dużą uwagę przyłóżmy do pudru oraz podkładu. Im więcej czasu poświęcimy na jego wklepanie w skórę twarzy, tym dłużej będzie się on trzymał w niezmienionej formie.

Makijaż weselny z powodzeniem może być wykonany przy użyciu mocniejszych cieni oraz szminki. Jeśli jednak chcemy być pewne, że nasz makijaż oka nie rozpłynie się po kilku zatańczonych utworach, zastosujmy dobre jakościowo produkty oraz koniecznie bazę pod cienie. Produkt ten, nie tylko wydobędzie piękne kolory pigmentów, ale również utrzyma je nawet przez kilkanaście godzin. Podstawą dobrze wyglądającego oka będzie także tusz do rzęs, który nada im w zależności od potrzeb pogrubienia, wydłużenia lub podkręcenia.
Jeśli chcemy, by nasze usta były widoczne, pomalujmy je trwałą pomadką w kolorze czerwieni lub innego wyraźnego odcienia.

Jak szybko poprawić sobie wygląd?
Oprócz profesjonalnego makijażu, który z pewnością pomoże nam czuć się pewnie, możemy także postawić na kilka skutecznych, domowych metod pielęgnacyjnych.
Przed nałożeniem makijażu postaw na pielęgnacje skóry. Pamiętaj bowiem, że duże ilości, niekiedy dosyć ciężkich produktów obciążą naszą skórę na następne kilkanaście godzin.
Jeśli chcesz pozbyć się opuchlizny pod oczami przyłóż w ich okolice zimną łyżeczkę lub zaparzone woreczki herbaty.
Postaw na dokładne oczyszczanie skóry twarzy. Dokładnie przetrzyj ją najpierw tonikiem, później mleczkiem i wreszcie nałóż na twarz grubą warstwę kremu nawilżającego lub matującego w zależności od tego jaki typ skóry posiadamy.

Twarz to nie wszystko, liczy się wygląd całego naszego ciała. W związku z tym dobrze jest zastosować na całą jego powierzchnię dobrej jakości peeling oraz balsam ujędrniający.
Podczas przygotowań zwróćmy wreszcie uwagę także na nasze stopy. Podobno najlepszym zabiegiem jaki możemy dla nich zapewnić jest kilkugodzinne moczenie stóp w zimnej wodzie. Po takim zabiegu są w stanie bez poczucia obciążenia przetańczyć całą noc nawet w bardzo wysokich szpilkach.

Co schować do torebki?
Na wszelki wypadek dobrze jest wyposażyć się w kilka plasterków, sypki puder, szminkę, próbkę perfum oraz nitkę i igłę.

Jeśli szukasz porad związanych z weselem, jego organizacją, atrakcjami albo nie wiesz, jaki prezent kupić, sprawdź poradnik WnetWesele.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *