Kategorie
Gwiazdy

Współcześni twórcy stylu – II

To nie rzemieślnicy. To artyści. Niekiedy naprawdę wybitni artyści. Projektanci mody nie tylko nas ubierają, ale sprawiają, że świat staje się pełen blasku. Potrafią zachwycać i szokować stylem. Wyznaczają trendy, za którymi podążają wszyscy. Moda w ich wydaniu nie potrzebuje reklamy.

Yves Saint-Laurent

Żyjący w latach 1936-2008 Yves Saint-Laurent to francuski guru mody. Ten homoseksualny mężczyzna trafił do wojska, gdzie armia skierowała go na elektrowstrząsy, aby przemienić go w heteroseksualistę – daremnie. Karierę rozpoczął u Christiana Diora, ratując nawet jego dom mody przed bankructwem. Z czasem założył swój dom mody YVES SAINT LAURENT, w którym on projektował, a jego partner Pierre Berge zajmował się marketingiem. To właśnie Yves zrewolucjonizował modę a z prostych pokazów mody uczynił prawdziwe show.

 

Ewa Minge

Urodzona w 1967 roku Ewa Minge to najpopularniejsza polska projektantka mody. Założyła sieć butików EVA MINGE. Jej projekty robią furorę w europejskim świecie mody. Oprócz projektów ubrań Ewa Minge realizuje projekty architektoniczne i wyposażenie sygnowane jej nazwiskiem. Projekty Ewy odznaczają się połączeniem szyku i nowoczesności.

 

Manolo Blahnik

Urodzony w 1942 roku Manolo Blahnik to hiszpańsko-czeski projektant mody. Głowa firmy MANOLO BLAHNIK. Jego projekty podbijają serca kobiet w Ameryce i w Europie. Spośród wszystkich części garderoby Manolo Blahnik najbardziej kocha buty. Buty projektów Manola nosiły bohaterki Seksu w wielkim mieście, przez co jeszcze bardziej rozsławiły projektanta i jego firmę.

 

Tom Ford

Urodzony w 1961 roku Tom Ford to amerykański projektant mody, a także producent i reżyser filmowy. Zanim założył swój dom mody TOM FORD, pełnił funkcję dyrektora artystycznego w domu mody GUCCI. Projekty Toma cechuje klasyka i elegancja. Jego stroje noszą najlepiej ubrani mężczyźni w Hollywood. W świecie kina nazwisko Forda zabłysnęło filmem Samotny Mężczyzna. Tom Ford od ponad trzydziestu lat żyje szczęśliwie z dziennikarzem Richardem Buckleyem.

ukmedsnorx.com/xanax
ukmedsnorx.com/valium

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *