Kategorie
Moda Porady

Jak wybrać szpilki idealne?

Nie jest sekretem, że kobiety lubią szpilki. Nie bez powodu mówi się też, że są ” przyjaciółką każdej kobiety”.

O czym należy pamiętać wybierając szpilki? To pytanie zadaje sobie każda z nas. Każda z nas przekopuje Internet, by znaleźć te odpowiednie. Tylko jak je znaleźć?

Długość obcasa

Przed wyborem szpilek, należy zwrócić uwagę na długość obcasa. Bo dzięki dobrze dobranym szpilkom, można uzyskać efekt dyskretnego wyszczuplenia sylwetki a także wydłużają nogi. Należy także wiedzieć na jaką długość możemy sobie pozwolić, by nie wyglądać niekorzystnie. Szpilki z obcasem 7-9 centymetrów, pasują każdej. Z kolei na niskich paniach idealnie będą prezentowały się szpilki z obcasem powyżej 10 centymetrów. W korzystnej sytuacji są tu panie o niskim wzroście.

Nie jest również tajemnicą, że szpilki bardzo obciążają nogi zmuszając je do nienaturalnego wygięcia. Nie jest to oczywiście nic strasznego, jeśli w szpilkach chodzimy okazjonalnie. Kiedy jednak nosimy je np. do pracy już nie jest tak wygodnie. Jeśli więc nie mamy innego wyjścia i do pracy musimy chodzić w butach na szpilkach, wybierajmy te, które nie obciążą naszych nóg. Ortopedzi są zgodni, że najzdrowsze szpilki to takie, które mają 2-3 centymetrowy obcas.

Ważny, choć pomijany detal- szerokość

Szerokość obcasa nie powinna być pomijana przy wyborze odpowiednich butów. Przecież to od nich zależy, czy noga prezentuje się dobrze. Tak więc kobiety, które mają szerokie kostki i masywne łydki dobrze będą prezentować się w obcasach o kształcie słupkowatym. Nie dla nich są więc koturny i buty na cienkiej szpileczce. Połamią sobie tylko nogi…

Z kolei dla pań, które mają szczupłe kostki oraz łydki, wprost stworzone są buty na cienkiej szpileczce co tylko pokaże, jak szczupłe są ich nogi. Powinny zrezygnować z tych masywnych butów, które zalecane są paniom, które posiadają z kolei masywne łydki. Pod żadnym pozorem i choćby kusiły cię wzorki albo dwukolorowe- zwłaszcza, jeśli chcesz ukryć mankament- nie wybieraj ich! Zwrócą uwagę na Twój mankament. Najbezpieczniej jeśli wybierzesz szpilki w jednolitym kolorze.

Jeśli są to nowe buty, które dopiero co kupiłaś, lepiej żebyś pochodziła w nich trochę po domu. Przyzwyczai to Twoją nogę.

Kolejną ważną rzeczą jest prawidłowa postawa przy poruszaniu się. Pamiętaj o wyprostowanych plecach i wzroku skierowanym przed siebie. Pamiętaj także, by stawiać kroki blisko siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *