Kategorie
Porady

Jak dobrać strój kąpielowy do sylwetki?

Stoisz przed lustrem i zastanawiasz się: ”Idzie lato. W końcu muszę jakoś wyglądać”? Postanowiłaś zrzucić kilka kilogramów i w tym celu nawet przeszłaś na dietę. Postanowiłaś zmienić wszystko: garderobę, dietę, makijaż. Zapomniałaś tylko o jednym: jak dobrać strój kąpielowy do sylwetki?

Jak dobrać strój kąpielowy?

Pamiętaj tylko, że wybierając dla siebie strój kąpielowy, musisz kierować się pewnymi zasadami:

  1. Określ swój typ figury

Przejrzyj się w lustrze. Przypatrz się sobie: jeśli masz mały biust, średnią talię, ale masywne biodra, to jesteś typem gruszki. Jeśli jesteś typem gruszki powinnaś wybierać dwuczęściowe stroje kąpielowe, najlepiej z dekoltem w kształcie ”V” i wzorzystym biustonoszem lub majtkami z wysokim stanem. Do tego możesz dobrać pareo, które zakryje masywny dół.

Jeśli jesteś posiadaczką masywnej góry i małego dołu, najpewniej jesteś jabłkiem. Najlepszy będzie dla Ciebie kostium jednoczęściowy, szeroko wycięty. Jeśli jednak pozostajesz wierna kostiumowi bikini, wybieraj takie z szerokim stanem.

  1. Kolor jest ważny

Dokładnie tak i pamiętaj o tym. Wybieraj jasne kolory, nie tylko dlatego, że idzie lato i ładnie w tym wyjdziesz na plażę. Pamiętaj, że ciemny kolor odwróci uwagę od Twoich mankamentów.

  1. Im mniej tym lepiej

Tu panuje zasada: im mniej tym lepiej! I tego się trzymaj! Więc jeśli próbujesz ukryć masywne biodra lepiej sprawdź, czy majtki nie mają żadnych fałdek. Wybierając fałdki, podkreślasz swoje mankamenty urody.

  1. Na dłuższe lata

Wybieraj te stroje, które nie zniszczą się pod wpływem chloru i piasku. Chyba chcesz cieszyć się strojem dłużej, niż jeden sezon?

Coś na koniec.

Kierując się tymi zasadami, które wymieniłam wcześniej, zwłaszcza o ustaleniu typu swojej figury, dobierzesz nie tylko właściwy strój kąpielowy, ale i uzupełnisz swoją garderobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *