Kategorie
Porady

Prezent handmade – czy to dobry pomysł?

Czasami warto zastanowić się nad tym jaki prezent kupić dla znajomego bądź członka rodziny. Szukamy pomysłu idealnego, czegoś wyjątkowego, niepowtarzalnego i oryginalnego. Ciężko jest znaleźć podarunek, który spełni te wszystkie wymagania a dodatkowo będzie w całkiem przyzwoitej cenie. Na szczęście istnieje jeszcze taka opcja, aby prezent wykonać samemu. Dlaczego warto?

Taniej

Przede wszystkim taka opcja jest o wiele bardziej przyjazna dla naszego portfela. Nie płacimy bowiem za robociznę. Jedynym kosztem są materiały, które same w sobie dużo nie kosztują. Dlatego nawet jeśli nasz budżet jest niewielki, wciąż możemy podarować komuś wyjątkowy upominek, którego nie zapomni przez długi czas.

Pomysł własny

Nasz wyrób możemy spersonalizować. To rewelacyjne, szczególnie jeżeli obdarowujemy osobę bliską, o której sporo wiemy. Możemy wówczas wybrać ulubiony kolor tego, komu chcemy dać prezent, umieścić pewną sentencję, która przywiedzie na myśl wspomnienia albo wymyślić coś innego, co sprawi, że upominek będzie wyjątkowy.

Można zrobić wszystko!

Samodzielnie wykonamy zarówno biżuterię, ubranie bądź rysunek jak i ramkę na zdjęcia czy nawet niektóre naczynia. Wystarczy jedynie wysilić się i wspiąć na wyżyny kreatywności, jednak najważniejsze jest to, że decyzja należy do nas! Nie musimy zatem pozostać zdani na to, co ewentualnie znajdziemy w sklepie. Często rzeczy wykonane ręcznie mogą być bardziej dostosowane do oczekiwań naszych oraz naszych bliskich, ponieważ sami decydujemy o tym jak ma wyglądać projekt i czego oczekujemy od wyrobu.

Zaangażowanie

Prezent handmade to zawsze będzie ogromne zaskoczenie i wzruszenie dla osób obdarowanych. Świadczy bowiem o tym, że zależy nam na tyle, aby postarać się dać im cos niebanalnego. Oprócz pieniędzy kosztowało nas to sporo czasu, uwagi i skupienia. Prezent robiony ręcznie oznacza, że zaangażowaliśmy się w relację na tyle, że nie chcieliśmy zwyczajnie iść do galerii i wybrać pierwszej, lepszej rzeczy z półki a jednak woleliśmy się postarać o niezapomniany prezent. Obdarowany z pewnością to doceni i ucieszy się jeszcze bardziej.

A co jeśli nie umiemy?

Nie każdy ma talent do wyrabiania pięknych rzeczy własnoręcznie. Nic straconego! Prezenty handmade w Decobazaar również mają swój urok i z pewnością zachwycą tego, kogo chcemy obdarować. Przy tym wybór jest tak ogromny, że nie ma problemu, aby każdy znalazł coś wyjątkowego zarówno dla siebie jak i na upominek.

Prezenty handmade to jak najbardziej dobry pomysł. Na pewno ucieszą każdego, szczególnie jeśli będą spersonalizowane. Upominek taki może być nie tylko praktycznym dodatkiem, ale również wyjątkową, sentymentalną pamiątką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *