Kategorie
Porady

Jak zapobiec elektryzowaniu się włosów?

Elektryzowanie się włosów to problem, który nasila się zimą, gdy nosimy czapki z syntetycznych materiałów, a kosmyki są osłabiane przez mróz, śnieg i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Jak poradzić sobie z tym uciążliwym kłopotem?

Nawilżane

Aby przeciwdziałać elektryzowaniu się włosów, należy poświecić czas na ich regularną pielęgnację. Przede wszystkim trzeba pamiętać o stosowaniu masek, szamponów i odżywek nawilżających. Warto wybierać kosmetyki zawierające proteiny i ceramidy, czyli składniki odbudowujące ubytki w strukturze włosa, wzmacniające ją i nadające pasmom sprężystość. Lepiej unikać preparatów z silikonem, który sprzyja elektryzowaniu się kosmyków.

Szczotka z naturalnego tworzywa

Najlepszymi akcesoriami do czesania włosów są szczotki z naturalnym włosiem i drewniane grzebienie z szeroko rozstawionymi ząbkami. Plastikowe przedmioty służące do stylizacji nasilają elektryzowanie się, dlatego powinno się z nich zrezygnować. Ekspresowy (choć doraźny) sposób na naelektryzowane włosy to wygładzenie ich lekko zwilżonymi dłońmi. Kropelki wody zneutralizują ładunki elektryczne odpowiedzialne za unoszenie się kosmyków.

Chłodny nawiew

Zamiast suszyć pasma gorącym powietrzem należy używać funkcji zimnego nawiewu. Najlepszą ochroną przed elektryzowaniem się i doskonałym sposobem na nadanie włosom pięknego, zdrowego wyglądu okazuje się stosowanie suszarek jonizujących. W trakcie suszenia generują one ujemne cząsteczki przyciągające i neutralizujące jony dodatnie.

Odpowiednia czapka

Rezygnowanie z noszenia czapki zimą nie jest dobrym sposobem na zapobieganie elektryzowaniu się włosów. Zakładanie nakryć głowy w czasie chłodniejszych dni nie ma związku z puszeniem się kosmyków. Problem rozwiązuje dobór właściwego materiału. Lepiej zdecydować się na nakrycia głowy wykonane z naturalnych włókien takich jak bawełna.

Elektryzowanie się włosów nie musi być kłopotem, którego nie da się uniknąć. Żeby nasze włosy po zdjęciu czapki nie stawały dęba albo nie unosiły się we wszystkich kierunkach, pamiętajmy o właściwej pielęgnacji – odżywianiu i nawilżaniu, stylizowaniu pasm w odpowiedni sposób oraz o noszeniu nakryć głowy wykonanych z naturalnych materiałów. Wówczas zyskamy pewność, że nasza fryzura będzie prezentować się nienagannie a pasma zyskają gładkość i blask.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *