Kategorie
Porady

Prezenty urodzinowe, czyli co warto wręczyć jubilatowi, a czego lepiej unikać

Przygotowując podarunek urodzinowy należy zadbać, by trafił on w gust jubilata. Dowiedz się, jakie prezenty warto wręczyć z okazji urodzin i sprawdź, z których upominków lepiej zrezygnować, by uniknąć towarzyskiej gafy.

Tych prezentów unikaj:

Poradniki o odchudzaniu i karnety na siłownię

Wręczenie komuś bliskiemu książki o dietach, odchudzaniu lub karnetu na siłownię może sugerować, że dana osoba powinna popracować nad swoim ciałem. W niezamierzony sposób wywrzemy na obdarowanym presję i postawimy go w niezręcznej sytuacji. Prezent taki jak karnet czy poradnik może spodobać się jednak amatorom sportu i zdrowego stylu życia.

Dezodorant

Podarowane dezodorantu na urodziny to jedna z najpowszechniejszych prezentowych wpadek. Czyni się w ten sposób aluzję do niedostatecznej dbałości o higienę, przywodząc myśl, że nie podoba nam się zapach konkretnej osoby i wręczając pachnący prezent usiłujemy go zmienić. Lepszym podarunkiem urodzinowym wydają się być perfumy, szczególnie te ekskluzywne i zgodne z upodobaniami solenizanta.

Skarpety

Wręczenie pary skarpet z okazji urodzin świadczy nie tylko o naszym braku pomysłowości, ale również o niewielkim wysiłku włożonym w odnalezienie odpowiedniego prezentu. Skarpety to szczególnie banalny podarunek. Choć są praktyczne, nie wyróżniają się niczym nadzwyczajnym i nie należy się spodziewać, że jubilat ogromnie się z nich ucieszy.

Pomysły na trafiony prezent urodzinowy:

Ręcznie robiony upominek

Z okazji urodzin warto podarować bliskiej osobie coś wyjątkowego. Najbardziej unikalne i zapadające w pamięć prezenty to te, które wykonało się własnoręcznie. Wkładając w stworzenie czegoś serce, wysiłek, a także poświęcając czas na sprawienie komuś przyjemności, dajemy obdarowanemu więcej, niż tylko zwyczajny przedmiot. Decydując się na wręczenie ręcznie robionego prezentu, weźmy pod uwagę swoje umiejętności. Wykorzystajmy talenty, uzdolnienia i pasje, dopasowując charakter upominku do okazji i gustu danej osoby. Jeśli nie posiadamy zdolności manualnych, dobrym pomysłem może okazać się stworzenie pamiątkowego albumu ze wspólnymi zdjęciami, biletami z kina, zabawnymi cytatami i innymi rzeczami przywołującego najpiękniejsze wspomnienia.

Voucher

Najlepszy prezent urodzinowy to ten wręczony z myślą o zainteresowaniach i upodobaniach obdarowanego. Pasjonatom motoryzacji spodoba się voucher na kurs driftingu. Miłośnicy filmów ucieszą się z rocznego karnetu do kina. Amatorzy ekstremalnych wrażeń docenią voucher na skoki spadochronowe. Zanim podarujemy konkretny prezent, poznajmy jak najlepiej hobby danej osoby. W ten sposób zyskamy pewność, że chętnie skorzysta ona z upominku.

Ekskluzywny podarunek

Jeśli nie mamy pomysłu na prezent urodzinowy, warto postawić na upominek luksusowy, a zarazem praktyczny. Najlepiej wybierać przedmioty stworzone z materiałów o najwyższej jakości. Przykładowo, wielu obdarowanych ucieszą funkcjonalne kubki z wysokogatunkowej porcelany. Innym uniwersalnym urodzinowym podarunkiem wydaje się być skórzana galanteria, na przykład portfel albo poręczny notes obity szlachetnym materiałem.

Prezent urodzinowy wręczony bliskiej osobie powinien być unikalny, stworzony z pasją albo idealnie dostosowany do potrzeb i zainteresowań solenizanta. Unikajmy zatem prezentów nudnych i przywołujących niezbyt uprzejme sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *