Kategorie
Porady

Jaki sprzęt fryzjerski powinien znaleźć się w każdym salonie?

Podstawą dobrze wykonanego strzyżenia i stylizacji jest użyty do tego sprzęt fryzjerski. Ważne jest by w salonie znajdowała się jego różnorodność, tak by była możliwość obsłużenia klientów z odmiennymi rodzajami włosów. Zobacz co powinno znaleźć się w każdym salonie fryzjerskim.

Jaki sprzęt elektryczny kupić do salonu?

W dzisiejszych czasach udogodnieniem każdego salonu są elektroniczne sprzęty fryzjerskie. Pewnie nikt nie wyobraża sobie nawet jak wyglądałaby praca fryzjera bez nich.  Sprzęt elektroniczny przyspiesza proces obsługi klienta i podwyższa efektywność personelu, wystarczy odpowiednio go dobrać.

Suszarka ręczna czy hełmowa?

Niegdyś w salonach królowały suszarki hełmowe. Sprzęt ten nakładało się na głowę klienta. Było to znacznie szybsze rozwiązanie niż używanie suszarki ręczne. Nie miało to jednak racji bytu przy wykonywaniu suszenia razem z modelowaniem. To eliminuje suszarkę hełmową z wielu salonów.  Suszarka ręczna powinna zatem zawierać wysoką moc, by dorównywać efektywnością. Ponadto ważne jest, by posiadała funkcję zmiany temperatury suszenia. Do modelowania przydadzą się także wymienne końcówki, dadzą one możliwość dopasowania nawiewu do rodzaju włosów klienta.

Lokówki i prostownice- jak je wybrać?

Zarówno przy wyborze lokówki jak i prostownicy ważne jest by zakupić sprzęt znanej marki, zwracając uwagę na długość gwarancji. Coraz większa dostępność sprzętu na rynku sprawia, że łatwo można natrafić na produkt nie będący wystarczająco trwały. Lokówki i prostownice wykorzystywane będą do pracy na różnego rodzaju włosach dlatego i w tym przypadku należy pamiętać, by miały one funkcję regulacji temperatury. Lokówka powinna również posiadać możliwość wymiany płytki, tak by dopasowywać ją do planowanego efektu stylizacji. Przykładowo cieńsze płytki przeznaczone są do modelowania krótkich włosów, na których uzyskamy efekt cieńskich i bardzo sprężystych loków. W przypadku prostownicy należy zwrócić uwagę przede wszystkim na nagrzewającą się płytkę. Najlepiej by była ona wykonana z tytanu lub ceramiki.

Maszynki do strzyżenia

Wybierając maszynki do strzyżenia należy pamiętać, że będą one służyć do różnego rodzaju zabiegów- całkowitego strzyżenia lub wygalania poszczególnych partii. To właśnie dlatego tak istotne jest by miała ona wymienne nakładki. Szczególną uwagę zwrócić należy również na moc maszynki, tak by była ona w stanie przyciąć każdy rodzaj włosa. Najlepiej by było to 45W.

Akcesoria fryzjerskie niezbędne w salonie

Szczotki i grzebienie

Oprócz elektronicznego sprzętu fryzjerskiego nie obejdzie się bez takich produktów jak szczotki i grzebienie. Fryzjer powinien mieć do dyspozycji różne grubości szczotek. Musza być one wykonane ze specjalnego materiały tak by nie plątały i nie elektryzowały włosów przy modelowaniu. Ta sama różnorodność wymagana jest w przypadku grzebieni. Istnieje ich wiele rodzajów- do strzyżenia męskiego, do tapirowania, do balejażu.

Niezbędne przy farbowaniu

W szufladach fryzjerskiego organizera nie może zabraknąć także folii aluminiowej, misek i pędzli. Są one niezbędne przy farbowaniu włosów. Ważne jest by miski wykonane były z odpowiedniego rodzaju plastiku, tak by występowała możliwość ich wielokrotnego użycia. Przydadzą się również klipsy fryzjerskie. Mogą być one wykonane zarówno z plastiku jak i metalu.

Higiena pracy w salonie fryzjerskim

Dobrze dobrany, profesjonalny sprzęt fryzjerski to nie wszystko. Dla higieny pracy w salonie każdemu z klientów należy zapewnić pelerynę. Wyeliminuje ona pobrudzenie go i ułatwi pracę fryzjerowi. Personel powinien pracować w fartuchach. Ubranie to wyrazi profesjonalne podejście do obowiązków i utrzyma higienę jego ubrań. Dodatkowo ważne jest, by po każdym kliencie stanowisko pracy powracało do porządku. Nie można zatem zapomnieć o zaopatrzeniu salonu w sprzęt do sprzątania.

Wybór wysokiej jakości sprzętu i jego odpowiednia różnorodność to podstawa dobrych stylizacji. Klient widząc dobrze przygotowane miejsce pracy z pewnością z większym spokojem odda do pielęgnacji swoje włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *