Kategorie
Zdrowie i uroda

Jak dbać o skórę zimą – 5 porad

Zima to najtrudniejsza pora w roku do przetrwania dla naszej skóry. Jest ona narażona na wiele trudnych czynników jak niska temperatura, wiatr oraz w dużych miastach – smog, który w miesiącach zimowych jest najbardziej szkodliwy. Nasz poradnik zawiera wskazówki dotyczące codziennej pielęgnacji, która nie tylko chroni naszą cerę przed negatywnym działaniem środowiska zewnętrznego, ale również może pomóc nam w naszych zwykłych niedoskonałościach.

Nawilżaj skórę, to podstawa

Naczelna i pierwsza zasada osób, które dbają o swoją skórę to codziennie nawilżać! Większość problemów z cerą, jej niedoskonałości, a nawet chorób rozwija się najlepiej, jeśli skóra nie jest wystarczająco nawilżona. W zimie bardzo niska temperatura jest na zewnątrz, a w pomieszczeniach bardzo wysoka. Takie warunki powodują kurczenie i rozszerzanie się naskórka w zbyt szybkim tempie, co powoduje jej pękanie. Jeśli skóra jest dobrze nawilżona, jest zarówno silniejsza oraz elastyczna, tym samym odporna na chłód i zmiany temperatur.

Zwalczaj niedoskonałości cery u źródła – stosuj zabiegi z salonu

Gdy masz niedoskonałości, których nie da się usunąć poprzez kosmetyki z drogerii, udaj się do salonu. Również w sytuacji, gdy na twojej skórze pojawiają się zmiany, które są trudne do zidentyfikowania, powinnaś skonsultować się ze specjalistą. W obu przypadkach kosmetolog doradzi odpowiednie kuracje, dzięki których zastosowaniu na zawsze pozbędziesz się problematycznych zmian. Instytut Beauty Derm to wrocławski salon kosmetyczny zajmujących się szeroko wszelkimi niedoskonałościami. Specjaliści wiedzą również, czego potrzebuje skóra zimą i zaproponuje program zabiegów dostosowany do twoich potrzeb – rodzaju cery oraz objętości portfela.

Dopasuj kosmetyki do potrzeb skóry i trybu życia

Jeśli już wiesz, jaki masz typ cery i znasz swoje niedoskonałości – dobierz do niej odpowiednie kosmetyki. O ile krem nawilżający to podstawa i może być dowolny, o tyle pozostałe kosmetyki to nie taki oczywisty wybór. Staraj się nie eksperymentować, stosuj sprawdzone specyfiki. Nie znaczy to, że masz unikać nowoczesnych kremów na rzecz babcinych receptur. Istotne jest, aby stopniowo zmieniać zawartość kosmetyczki. Jeśli kupiłaś nowy krem pod oczy, to peeling pozostaw ten, który ci służy, w przyszłym miesiącu, możesz go przetestować.

Rozgrzej się

Bardzo ważna zasada, która obowiązuje jedynie w sezonie jesienno-zimowym. Rozgrzewać można się na dwa sposoby – od środka bądź od zewnątrz. Jeśli chodzi o działanie wewnętrzne to oczywiście odpowiednia dieta zwierająca odpowiednie składniki. Ale o tym za chwilę. Działanie zewnętrzne to stosowanie dobrych kremów, które pobudzają układ krwionośny. Stosowanie takich kosmetyków jest szczególnie ważne dla naszych stóp i dłoni. Aby wzmocnić skórę, stosuj rozgrzewające kremy codziennie. Warto tu wspomnieć, że bardzo gorące kąpiele nie są dobrym pomysłem, zwłaszcza zimą. Wskoczenie do wanny zaraz po powrocie z pracy może jedynie zapewnić ci szok termiczny.

Stosuj dietę dla skóry

Piękna skóra zaczyna się na twoim talerzu. Jest to zdanie, które pewnie spotkałaś wielokrotnie. Choć bardzo marketingowe, jest stuprocentową prawdą. To, co jesz, ma bezpośredni wpływ na wygląd twojej cery. Unikaj wysoko przetworzonej żywności. Jedz dużo warzyw i owoców. Zbadaj się na różne nietolerancje, ponieważ niektóre skórne zmiany mogą być przez nie powodowane i wyeliminowanie jednego składnika z twojej diety może uczynić cuda z twoim samopoczuciem i wyglądem. W ramach zdrowego trybu życia warto używać sportu. Pobudza on naczynia krwionośne i pobudza metabolizm, które mają niemały wpływ na wygląd skóry.

Pielęgnacja cery zimą nierożni się znacząco od tej w pozostałych porach roku. Nie musisz wymieniać na raz całej kosmetyczki, sprawdzone mikstury będą lepsze niż eksperymenty. Przy trudniejszych problemach, warto skorzystać z oferty salonów urody i pozbyć się niedoskonałości raz na zawsze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *