Kategorie
Porady

Jak zregenerować paznokcie po hybrydach?

Hybrydowe paznokcie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wykorzystując tę technikę wykonywania manicure i pedicure możemy cieszyć się pięknymi paznokciami nawet przez kilka tygodni. W porównaniu ze zwykłymi, tradycyjnymi lakierami, popularne hybrydowe zamienniki są znacznie trwalsze i dodatkowo dają możliwość robienia niepowtarzalnych ozdób czy dekoracji na naszych paznokciach. Niestety, metoda hybrydowa może przyczynić się do mocnego zniszczenia płytek. Jak szybki zregenerować nawet mocno zniszczone paznokcie?

Odpowiednie usuwanie hybryd

Metoda, jaką usuniemy stary lakier hybrydowy z naszych paznokci, w ogromnym stopniu wpływa na stan naszych płytek. Pamiętajmy, że nawet jeśli lakier sam odchodzi, nie powinnyśmy go odrywać czy zdrapywać. Takie działania spowodują mocne zniszczenia płytki, której często nie można już uratować. W celu usunięcia lakieru hybrydowego należy lekko spiłować lakier, a następnie obłożyć paznokieć wacikiem nasączonym acetonem lub produktem przeznaczonym do ściągania hybryd. Następnie, wacik należy owinąć folią aluminiową lub nałożyć na nie sylikonowe nakładki zabezpieczające przeznaczone do tego celu. Po upływie 10 minut całość ściągamy. Po takim zabiegu lakier z łatwością odejdzie od powierzchni płytki przy użyciu drewnianego patyczka. W ten sposób usuniemy lakier bez uszkadzania naszych paznokci.

Pielęgnacja po ściągnięciu hybryd

Mimo delikatnego usunięcia hybryd paznokcie mogą być mocno wysuszone. Aby je nawilżyć, zamiast stosowanie gotowych odżywek warto sięgnąć po domowe sposoby, które skutecznie poprawią stan płytek. Jednym ze sposobów jest wmasowywanie w oczyszczone paznokcie lekko podgrzanej wysokiej jakości oliwy. Można również wykorzystać olej kokosowy nierafinowany. Naturalne tłuszcze pochodzenia roślinnego świetnie wzmocnią płytkę i przywrócą jej nawilżenie. Możemy również skorzystać z aptecznych preparatów. Szybkie efekty przyniesie maść z witaminą A, którą należy kremować paznokcie, lub całe dłonie, najlepiej na noc, tak by krem miał szansę się wchłonąć.

Odżywka do paznokci

Gdy nasze paznokcie odżyją, będą nawilżone, wart postarać się zachować ich dobry stan na dłużej wykorzystując w tym celu dedykowane odżywki do paznokci. Dobrym sposobem może być zastosowanie specjalistycznej odżywki, którą można łatwo zakupić w drogeriach lub salonach kosmetycznych. Warto wybierać te wzbogacone w substancje naturalne, witaminę A, E, C, B5 czy olejki. Takie zabezpieczenie sprawi, że przy wykonywaniu codziennych obowiązków nasza płytka nie będzie się łamała czy rozdwajała i zachowa na długi czas piękny wygląd.

Lakiery hybrydowe mogą mocno wysuszyć płytkę paznokci, jednak stosując odpowiednie zabiegi regeneracyjne, w szybkim czasie zobaczymy pozytywne rezultaty. Pamiętajmy, że istotne jest właściwe usuwanie lakieru hybrydowego. Jeśli samodzielnie nie jesteśmy w stanie wykonać całego procesu samodzielnie, warto zdecydować się na skorzystanie z usług kosmetyczki. Będziemy wówczas mieli pewność, że nasze paznokcie nie złamią się lub nie zniszczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *