Kategorie
Moda

Jak dobrać makijaż do koloru oczu?

Każdy z nas wie, że odpowiednio wykonany makijaż oczu potrafi zupełnie odmienić prezentację całej twarzy. Podkreślając oczy, sprawimy, że nasze spojrzenie będzie bardziej przyciągające i intrygujące. Warto zapoznać się z technikami profesjonalnych makijażystów, którzy dobierają kolor cieni do barwy tęczówki, tak aby uwydatnić jej naturalną kolorystykę.

Oczy brązowe

Są to najbardziej popularne tęczówki na świecie. Brązowe oczy świetnie będą prezentowały się w towarzystwie granatowych lub lekko zielonych cieni. Warto jako bazę makijażu wykorzystać jasne, przygaszone brązy, a elementy w mocniejszych kolorach przemycić w postaci kreski na oku lub lekkiego cienia przy dolnej linii rzęs. Zadbajmy o dobre rozświetlenie kącików oka, które zapewnią efekt wypoczętych oczu. Podobne rezultaty otrzymamy wykorzystując również jasną kredkę – białą lub lekko kremową, którą podkreślimy linię wodną oka.

Oczy niebieskie

Do tęczówek o kolorze niebieskim warto dobrać delikatne pomarańczowe cienie, które na zasadzie kontrastu podkreślą głęboką barwę oczu. Warto sięgać po ciepłe brązy, które doskonale sprawdzą się przy linii rzęs. Na ruchomą powiekę warto wykorzystać nieco jaśniejszy cień o morelowym kolorze. Jeśli jesteśmy miłośnikami bardziej odważnych makijażów, warto zdecydować się na intensywne pomarańczowe barwy, albo oryginalny eyeliner w neonowym kolorze. Warto dodać również złote cienie z brokatem, które możemy umieścić w kąciku oka.

Oczy zielone

Jeśli jesteśmy posiadaczkami tak niepopularnego koloru tęczówek, warto szczególnie postarać się je podkreślić. W tym celu sięgnijmy po mocniejsze barwy cieni i nie bójmy się eksperymentować. Przy wykonywaniu makijażu warto wykorzystać cienie w kolorze waniliowym, które płynnie będą przechodziły w delikatne brązy. Aby dodać charakteru, wykorzystajmy również cienie fioletowe i łososiowe, które będą świetnie kontrastowały z kolorem tęczówki.

Oczy szare

Oczy szare są rzadko spotykane, dlatego warto zrobić z nich swój atut. Aby podkreślić szare oczy, makijaż warto rozpocząć od rozjaśnienia całej powieki, na którą następnie nakładać cienie w kolorze jasnego różu. W zewnętrznym kąciku oka zastosujmy grafitowy cień, którym podkreślimy nasz makijaż. Jeśli jesteś miłośnikiem błyszczących, brokatowych cieni sięgnij po mieniące miedziane produkty, które efektownie będą odbijały promienie światła.

Odpowiednio dobrany kolor cieni sprawi, że nasz makijaż będzie wyglądał bardziej zadziornie i charakternie. Bardzo często nawet drobne zmiany, chociażby koloru cienia kładzionego w kąciku oka, czy barwy kreski, są w stanie zupełnie odmienić nasz wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *