Kategorie
Porady

Robótki na drutach dla dzieci – jak zacząć

Kiedy dzierganie dla siebie i znajomych nie przynosi już tyle frajdy, dziewiarki biorą się za wytwory dla swoich pociech – ubranka, zabawki, czapki czy koce – wszystko to z łatwością można zrobić na drutach. Widziałaś coś takiego u znajomej i chciałabyś swojemu dziecku własnoręcznie stworzyć niebanalne i oryginalne rzeczy? Podpowiadamy, jak zacząć.

Sklep z włóczkami – zaopatrz się w najpotrzebniejsze akcesoria

Jeśli jesteś kreatywna, a bardziej niż marka, liczy się dla ciebie dobra jakość i oryginalność, to robótki ręczne są właśnie dla Ciebie! Nie ma na co czekać, od razu wybierz się do pasmanterii lub sklepu internetowego z włóczkami, takiego jak na przykład: https://zamotane.pl i kup najpotrzebniejsze akcesoria oraz tanie włóczki. Dobór drutów i ich rozmiaru wpływa na efekt końcowy naszych robótek, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w kilka par – jedne cienkie, a drugie grubsze.

Na początek sprawdzą się te plastikowe, ponieważ są lekkie, a praca nimi będzie nieco łatwiejsza i bardziej przyjemna, ale z czasem dobrze jest sprawdzić też inne rodzaje, by wybrać narzędzie, które najlepiej sprawdzi się w naszych dłoniach.

Włóczki do robótek dla dzieci

Koncentrując się na wyrobach dla dzieci, musimy pamiętać o dobrych jakościowo materiałach, które nie uczulą naszych pociech i nie będą ich „drapać”. Do najczęściej wybieranych włókien należą akryl, poliamid i mikrofibra, głównie ze względu na to, że będą ciepłe zarówno latem, jak i zimą, i są miłe w dotyku. Producenci włóczek zadbali o linie przeznaczone właśnie wyrobom dla dzieci.

Alize stworzyło m.in.: Cotton Baby Soft, Baby Flower i Happy Baby, La Passion – model Daisy, Opus Natura – Bambino czy Mimoza Baby. Ciekawym rozwiązaniem będzie włóczka Puffy, z której można stworzyć cudowne dodatki, koce, zabawki, a także pozwolić bawić się nią dzieciom. Zrobiona jest z bardzo delikatnej mikrofibry, a gruba nić układa się w pętelki. Dzięki temu nie potrzebujesz drutów, by ręcznie udziergać swojemu dziecku mięciutki kocyk.

Robótki na drutach – skąd czerpać inspiracje?

Jeśli nie masz żadnego doświadczenia w doborze włóczek, dobrym rozwiązaniem będzie zestaw kreatywny, w którym znajdziesz odpowiednią do danego wyrobu włóczkę oraz instrukcję wykonania. Inspiracji najlepiej szukać w internecie: na blogach dziewiarskich, forach, grupach i fanpage’ach w mediach społecznościowych; ale też tradycyjnie – w gazetkach przeznaczonych robótkom ręcznym.

Przy każdym wzorze umieszczone są informacje na temat tego, jaki typ włóczki sprawdzi się najlepiej oraz jakiej grubości druty i włóczka są potrzebne. Kierując się tymi wytycznymi, projekty na pewno będą udane i nie zawiedziesz efektem ani siebie, ani swojej pociechy.

Robienie na drutach nie jest zajęciem bardzo trudnym, a niesie za sobą wiele zalet, bo oprócz możliwości tworzenia własnych, w pełni oryginalnych wyrobów, pozwala się odstresować i zająć głowę czymś innym niż praca i codzienne obowiązki. Na drutach można stworzyć cudowne projekty, a nasze dzieci na pewno je docenią!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *